Jakie są najlepsze pierogi? Zimą od razu robię sowitą porcję wersji drwala. Znikają, zanim się obejrzę
Żadne z mięsem czy grzybami. Te pierogi smakują wybornie i sycą na długo. Są idealne jesienią
REKLAMA
pabara
Jakie są najlepsze pierogi? Choć w kuchni polskiej nie brakuje wielu ciekawych i przede wszystkim przepysznych propozycji, jesienią oraz zimą postaw na niebanalne wypełnienie. Smakuje wybornie, do tego syci na długo oraz rozgrzewa. Każdy będzie się zajadał.
3
Jakie są najlepsze pierogi? Fot. Sławomir Mielnik / Agencja Wyborcza.pl
Otwórz galerięNa Gazeta.pl
REKLAMA
REKLAMA
Pierogi to tradycyjne danie kuchni polskiej, które często gości na stołach. W zależności od upodobań podawane są z mięsem, kapustą i grzybami, serem i pieczarkami, twarogiem i cebulą, owocami i naprawdę wieloma innymi dodatkami. Tak naprawdę możliwości są nieskończone i obok tych tradycyjnych, nie brakuje również nowych, niebanalnych propozycji. Jeśli masz ochotę na coś klasycznego, ale w nieco unowocześnionym wydaniu, podaj pierogi drwala. To idealna propozycja na jesień i zimę.
REKLAMA
Zobacz wideo Lepimy pierogi krok po kroku. Nie widelcem i nie na przyspieszeniu!
Jakie są składniki na pierogi? Tego będziesz potrzebować
Sekretem pysznych pierogów jest nie tylko farsz, lecz także dobrze wyrobione, odpowiednio cieniutkie ciasto, dlatego warto się do niego przyłożyć. Jeśli chodzi o wersję drwala, dobrze smakuje zarówno po ugotowaniu, jak i usmażeniu, tak więc masz tu pełną dowolność. Choć przywodzą na myśl pierogi ukraińskie, jeden dodatek sprawia, że wychodzą jeszcze lepsze. Czego potrzebujesz, by je zrobić?
Jakie są najlepsze pierogi? Drwala są idealne na jesień i zimę
Robienie pierogów drwala rozpocznij od obrania ziemniaków. Następnie wstaw je do garnka, zalej wodą i zacznij gotować. Delikatnie posól, a gdy będą gotowe, odcedź i zgnieć na gładką masę. Odstaw, aby nieco ostygły. Co dalej?
Mąkę przełóż do miski i cały czas mieszając, stopniowo dodawaj do niej gorącą wodę. Przełóż na oprószony mąką blat lub stolnicę, dodaj masło i sól. Zagniataj, aż ciasto będzie gładkie, zrób z niego kulkę, przykryj ściereczką i odłóż, aby nieco odpoczęło.
W międzyczasie przygotuj farsz. Boczek pokrój i podsmaż na maśle, a gdy się zarumieni, dorzuć posiekaną cebulę i smaż do momentu, aż stanie się miękka i złocista.
Do ostudzonych ziemniaków dodaj twaróg, boczek z cebulą i porządnie wymieszaj. Dopraw do smaku.
Wyjmij ciasto, rozwałkuj, po czym z pomocą szklanki wytnij z niego okręgi. Do środka włóż farsz, zaklej i partiami gotuj w osolonej wodzie. Gdy wypłyną na powierzchnię, potrzymaj je jeszcze około 1-2 minuty, po czym wyjmij. Podawaj gorące z ulubionymi dodatkami.
Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.