Kupne mogą się schować. To najlepsze lody mango, jakie istnieją. Zrobisz je z 3 składników

Latem to deser numer jeden dla każdego. Smakuje obłędnie, a przy tym przyjemnie chłodzi. Wbrew pozorom nie musisz kupować jej w sklepie, gdyż przygotowuje się naprawdę łatwo. Wystarczą 3 składniki. Jak zrobić lody w domu, żeby nie były twarde?
Jak zrobić lody w domu?
Lody z mango. Fot. istock / Priyabrataa Ganguly

Lody to niewątpliwie ulubiona i najpopularniejsza słodka przekąska latem. W sklepach oraz różnych punktach znajdziesz je w najróżniejszych formach, nie wspominając już o wielu smakach do wyboru. Od tych naturalnych, takich jak śmietanka, czekolada, owocowe, po bardziej odjechane, np. przypominające ulubione desery, batoniki czy gumę balonową. Często jednak swoje kosztują. Dlatego też dobrym i zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem jest przyrządzić je w domu. To naprawdę proste. W podstawowej wersji wystarczą trzy składniki. 

Zobacz wideo Poszliśmy na lody do Stefano Terrazzino. Już wiemy, dlaczego ludzie czekają w kolejce

Co potrzeba do zrobienia lodów? Wystarczą 3 składniki

Do przyrządzenia pysznych, kremowych lodów nie musisz kupować skomplikowanych produktów, czy wydawać pieniędzy na specjalne urządzenie. Wystarczy, że przygotujesz trzy składniki oraz poświęcisz trochę czasu na mieszanie, by wyszły idealnie gładkie i puszyste. Czego będziesz potrzebować? Przede wszystkim owoców. Idealnie nadadzą się te świeże, sezonowe i łatwodostępne, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je w nieco bardziej egzotycznej wersji. Przygotuj:

  • 2 dojrzałe mango,
  • 25 ml śmietanki kremówki (30 proc.),
  • sok z połówki limonki. 

PORADA! Jeśli zależy ci, by lody wyszły bardzo słodkie, możesz też dodać nieco mleczka skondensowanego. Oczywiście zamiast mango dobrze sprawdzą się też maliny, truskawki, borówki i inne owoce. Natomiast śmietankę możesz zastąpić serkiem wiejskim. Nie zapomnij, tylko by dodać wtedy nieco słodzika, np. erytrytolu.

Z czego zrobić lody w domu?
Z czego zrobić lody w domu?Mango. Fot. pexels.com / ron lach

Jak zrobić lody w domu, żeby nie były twarde? O tej czynności pamiętaj, a wyjdą aksamitne

Przygotowanie lodów jest dziecinne proste. Zacznij od obrania i przekrojenia mango. Następnie usuń z niego pestkę. Całość pokrój na mniejsze kawałki, wrzuć do blendera i zmiksuj na gładką masę. Co dalej?

  1. Do przygotowanego wcześniej mango dodaj pozostałe składniki. Porządnie wymieszaj, aż wszystko ładnie się połączy, po czym przełóż do pojemnika, zamknij i włóż do zamrażalnika.
  2. Aby lody wyszły idealnie kremowe, istotne jest, aby przez najbliższe 3 godziny kilkakrotnie je przemieszać. Rób to co 30-45 minut. Gdy czas minie, daj im jeszcze 2-3 godziny w zimnie. Po tym czasie będą gotowe do jedzenia. Możesz podać je z dodatkiem posiekanych orzechów, słodkiego sosu czy listków mięty. Smacznego!

O jakim smaku lody lubisz najbardziej? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.

Więcej o: