Lody to niewątpliwie ulubiona i najpopularniejsza słodka przekąska latem. W sklepach oraz różnych punktach znajdziesz je w najróżniejszych formach, nie wspominając już o wielu smakach do wyboru. Od tych naturalnych, takich jak śmietanka, czekolada, owocowe, po bardziej odjechane, np. przypominające ulubione desery, batoniki czy gumę balonową. Często jednak swoje kosztują. Dlatego też dobrym i zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem jest przyrządzić je w domu. To naprawdę proste. W podstawowej wersji wystarczą trzy składniki.
Do przyrządzenia pysznych, kremowych lodów nie musisz kupować skomplikowanych produktów, czy wydawać pieniędzy na specjalne urządzenie. Wystarczy, że przygotujesz trzy składniki oraz poświęcisz trochę czasu na mieszanie, by wyszły idealnie gładkie i puszyste. Czego będziesz potrzebować? Przede wszystkim owoców. Idealnie nadadzą się te świeże, sezonowe i łatwodostępne, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je w nieco bardziej egzotycznej wersji. Przygotuj:
PORADA! Jeśli zależy ci, by lody wyszły bardzo słodkie, możesz też dodać nieco mleczka skondensowanego. Oczywiście zamiast mango dobrze sprawdzą się też maliny, truskawki, borówki i inne owoce. Natomiast śmietankę możesz zastąpić serkiem wiejskim. Nie zapomnij, tylko by dodać wtedy nieco słodzika, np. erytrytolu.
Przygotowanie lodów jest dziecinne proste. Zacznij od obrania i przekrojenia mango. Następnie usuń z niego pestkę. Całość pokrój na mniejsze kawałki, wrzuć do blendera i zmiksuj na gładką masę. Co dalej?
O jakim smaku lody lubisz najbardziej? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.