Nowy sezon Gry o Tron oglądaj ze słodkim Eddardem Starkiem!

Śmierć Eddarda Starka to był pierwszy, wielki szok dla widzów "Gry o Tron". Wielu nie dowierzało: jak można było zabić głównego bohatera? Ale dla George R.R. Martina to pikuś, kolejne sezony serialu kończyły się jeszcze tragiczniej. Nie narażaj się więcej stresów (zwłaszcza, że jeszcze kilku Starków zostało) i zanim przystąpisz do oglądania nowego sezonu, przygotuj sobie niezawodne remedium - Ned Stark na słodko.
Zobacz wideo

Składniki:
200 g gorzkiej czekolady
100 g serka mascarpone
50 ml likieru z kukułek

Polewa:
biała czekolada
ciemna czekolada

Sposób przygotowania:
Rozpuść gorzką czekoladę w kąpieli wodnej. Na gazie postaw garnek z wodą, na garnku ustaw miskę i do miski wyrzuć czekoladę, mieszaj aż czekolada się rozpuści. Zdejmij miskę z garnka odstawiamy czekoladę, by nieco ostygła. Do osobnej miski wrzuć serek mascarpone, wlej czekoladę i likier z kukułek i wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Masę schładzaj przez godzinę w lodówce. Gdy masa stężeje wyjmij ją z lodówki i w dłoniach utocz małe kulki. Następnie nadziej je na bambusowy patyczek.

Polej kulki rozpuszczoną białą czekoladą (podobnie rozpuść w kąpieli wodnej, zupełnie jak gorzką). Wstaw kulki na chwilę do lodówki, żeby biała czekolada dobrze zastygła. I teraz najtrudniejsza część, namaluj na czekoladkach Eddarda Starka: oczy - krzyżyki, usta - wystarczy pozioma kreska, jeszcze tylko broda i wąsy i Eddard Stark gotowy. I ostatnie pociągnięcie - używając gęstego, czerwonego dżemu zrób na patyczku niewielki czerwony zaciek.

Więcej o: