Pizza na śniadanie lepsza od płatków? Tak, to nie żart

Przygotowana na świeżo, mrożona, odgrzewana w piekarniku czy mikrofalówce. To bez znaczenia, bo prawdopodobnie pizza i tak będzie lepszym porannym posiłkiem od miski płatków śniadaniowych.

Fani pizzy wstrzymują oddech... ale to nie żart! Okazuje się, że kawałek pizzy z rana to dużo lepszy pomysł na śniadanie od popularnych płatków śniadaniowych. Powód jest bardzo prosty. Dietetyczka Chelsey Amer wyjaśnia:

Możecie być zaskoczeni, kiedy dowiecie się, że przeciętny kawałek pizzy i miseczka płatków zbożowych z mlekiem zawierają prawie taką samą liczbę kalorii.

Zobacz także nasz przepis na pyszne muffinki pizzowe - idealne na śniadanie lub drugie śniadanie do pracy czy szkoły:

Zobacz wideo

Pizza vs płatki śniadaniowe

To nie wszystko, co przemawia za pizzą z rana. Wbrew pozorom więcej animuszu i energii do działania nie zapewnią nam płatki śniadaniowe, tylko placek drożdżowy z dodatkami.

Pizza dostarcza dużo więcej protein i węglowodanów, a to zapewni ci zastrzyk energii i uczucie sytości przez cały ranek.

Oczywiście pizza jest tłustsza niż płatki śniadaniowe, ale zawiera w sobie mniej cukrów niż większość zbóż, a cukier z płatków, jak tłumaczy Chelsey Amer, nie zmniejszy uczucia głodu. W takim razie pizze na śniadanie, obiad i kolację? Nie!

Dietetyczka podkreśla, że pizza nie jest zdrowym wyborem na śniadanie, ale w porównaniu z miską słodzonych płatków to dużo bardziej zrównoważony posiłek.

Pizza zawiera więcej tłuszczów, ale ma w sobie mniej cukru, dzięki temu nie doświadczysz jego szybkiego spadku.

Jeść czy nie jeść?

Chelsey zapewnia, że pizza jedzona z umiarem nie wpłynie negatywnie na naszą sylwetkę. Jeżeli pomimo tego chcecie jeść pizzę z rana częściej, najlepszym wyborem będzie ta zrobiona w domu w wersji fit. Pizza na cieście z mąki pełnoziarnistej z dodatkiem waszych ulubionych warzyw to ciekawy pomysł na pełnowartościowe śniadanie.

Więcej o: