Zatkany zlew bądź prysznic? Pomogą ci zwykła sól kuchenna i wrzątek

Wiele osób uważa sól tylko za przyprawę lub sprawdzony konserwant. Ale czy wiedziałeś, że świetnie nadaje się również jako pomoc przy udrożnianiu zapchanego zlewu, umywalki, prysznica bądź też wanny?

Zwykła sól spożywcza to produkt, który praktycznie każdy ma w swojej kuchni. Z powodzeniem można ją również wykorzystać jako tani i naturalny środek, który udrożnia zatkane odpływy. Idealnie nadaje się do zlewu, umywalki, prysznica oraz wanny. To sprawdzony sposób naszych babć. W dodatku zdecydowanie bardziej ekologiczny niż stosowanie drogich, pełnych chemii środków z drogerii.

Kiedy zauważysz, że odpływ w twoim zlewie jest zatkany, a woda w nim nie spływa, nasyp do niego pół szklanki soli spożywczej. Potem bardzo powoli nalej dwa litry wrzątku. Zostaw na dwie godziny, a potem spłucz strumieniem bieżącej wody.

Zobacz wideo

Taka mieszanka idealnie rozpuści nagromadzony w odpływie tłuszcz, brud, resztki jedzenia czy włosy. W dodatku w ten sposób pozbędziesz się również nieprzyjemnych zapachów. Warto jednak pamiętać, że taki trik sprawdzi się tylko wtedy, gdy odpływ nie jest całkowicie zatkany.

Takiej mieszanki możesz również używać raz na jakiś czas profilaktycznie, mniej więcej co dwa tygodnie. Dla lepszego efektu możesz również dodać sody oczyszczonej (1/2 szklanki) i soku z cytryny (1/2 szklanki).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.