W Polsce pojawi się nowy KitKat Green Tea Matcha. To połączenie zielonej herbaty z białą czekoladą

Nestlé wprowadza na rynek europejski nowy KitKat Green Tea Matcha. Ten wyjątkowy smak przybywa do nas prosto z Japonii i stanowi unikalne połączenie zielonej herbaty z białą czekoladą. Skusicie się?
Zobacz wideo

Już od połowy marca miłośnicy czekolady w Polsce będą mogli się cieszyć smakiem nowego KitKat Green Tea Matcha. To wyjątkowe połączenie matcha, czyli sproszkowanej zielonej herbaty z gładką, białą czekoladą. Do tej pory zachwycali się nim głównie mieszkańcy Japonii i odwiedzający ten kraj turyści. Od teraz również i my możemy cieszyć jego smakiem.

Produkcja wprowadzanego na europejski rynek batona KitKat Green Tea Matcha odbywa się w Hamburgu w Niemczech. Do jego wytwarzania używa się ziaren kakaowych, które posiadają certyfikat UTZ. To globalny program rozwoju zrównoważonych upraw kakao, kawy i herbaty. Jest on potwierdzeniem przestrzegania dobrych praktyk rolniczych na plantacjach. Kolejnym składnikiem nowego batona jest prawdziwa zielona herbata z Japonii i Chin. Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.

KitKat Green Tea Matcha to kolejna ciekawa nowość od Nestlé. W 2018 r. marka wprowadziła KitKat Ruby - pierwszy baton w rubinowej czekoladzie.

Od momentu swojego powstania w 1935 roku w Wielkiej Brytanii, KitKat zyskał popularność na całym świecie. W Japonii, w ciągu ostatnich 20 lat, Nestlé wprowadziło tę markę na bardzo wysoki poziom, dzięki połączeniom smakowym i inspirującym edycjom specjalnym.

Cieszymy się, że w tym roku wprowadzamy do Europy jeden z najbardziej kultowych japońskich KitKatów

- mówił Alexander von Maillot, Dyrektor Globalny Biznesu Słodyczy w Nestlé.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.