Kolejny wegański przysmak w IKEA. Tym razem w sklepach sieci będzie można spróbować lodów truskawkowych

Wegańskie lody to odpowiedź sieci Ikea na zmieniające się trendy żywieniowe. Coraz więcej ludzi skupia się na zdrowym i zrównoważonym stylu życia - odnosi się to nie tylko do uprawiania sportu, ale też wprowadzania diet wegetariańskich i wegańskich do naszych kuchni. Kiedy będziemy mogli spróbować nowego przysmaku?
Zobacz wideo

Idzie nowe - wegańskie lody w Ikea

Wegańskie lody truskawkowe zostaną wprowadzone do polskich sklepów Ikea już w kwietniu. Będą stanowiły rozszerzenie oferty lodów włoskich w wafelku z automatu, których porcję każdy serwuje sobie samodzielnie. Nowe lody będą przyrządzane na bazie wody, puree z truskawek oraz naturalnych słodzików, które występują w jabłkach i winogronach. Sieć zapowiada pracę nad kolejnymi smakami i odsłonami słodkiej przekąski, między innymi bazującymi na mleku owsianym i sojowym.

Wegańskie lody zostały stworzone z myślą o zmieniających się potrzebach klientów. Sieć od wielu lat oferuje produkty dla domu, a także spożywcze w myśl pozytywnego wpływania na codzienne życie, a przy tym dbania o naszą planetę. Nowa pozycja w menu IKEA bistro to kolejny ukłon w tym kierunku.

Nowe wegańskie lody truskawkowe są bardziej przyjazną środowisku opcją dla tradycyjnych lodów na bazie mleka. Ich produkcja pozostawia niemal o połowę mniejszy ślad węglowy. To jednak przede wszystkim smaczna przekąska dla klientów, którzy nie mogą lub nie chcą spożywać produktów mlecznych i preferują żywność pochodzenia roślinnego

- informuje Tomasz Jachimczak, Commercial & Range Manager Ikea Food w Polsce.

Wegańskie pozycje w ofercie sieci Ikea

IKEA ma w swojej ofercie coraz więcej propozycji dla wegan. Od jakiegoś czasu możemy raczyć się kultowymi klopsikami na bazie produktów roślinnych. Jeśli jednak w zakupowym szaleństwie, nie masz czasu na zjedzenie obiadu, sieć przygotowała wegańskie hot dogi, które cieszą się ogromną popularnością wśród zabieganych klientów sklepu.

 

Jak klienci odbiorą nowe lody?

Czy wegańskie lody truskawkowe będą hitem tego lata? O tym przekonamy się już za kilka tygodni. My nie możemy się doczekać, by spróbować tej słodkiej przekąski i sprawdzić czy warto zatrzymać się przy automacie z lodami. A co wy sądzicie na temat nowej propozycji sieci Ikea?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.