Magda Gessler ma nowy program kulinarny. W pierwszym odcinku spróbuje m.in. mózgu podanego w roli deseru

Magda Gessler nie zatrzymuje się ani na chwilę. Po sukcesie "Kuchennych rewolucji" i "Sexy kuchni Magdy Gessler" przyszedł czas na kolejny program z jej udziałem. Jaki będzie jego temat? Czego możemy się po nim spodziewać? Kiedy będziemy mogli go obejrzeć? Odpowiadamy.
Zobacz wideo

"Odkrycia Magdy Gessler" - w poszukiwaniu dobrej, polskiej kuchni

W swoim programie kulinarna ikona mediów zwiedzać będzie różne zakątki Polski. Tym razem nie poszukuje podupadających lokali do generalnego remontu, a restauracji, które zachwycają swoim wystrojem, menu oraz pionierską sztuką szefów kuchni.

Prowadząca podejrzy pracę znanych kulinarnych artystów, porozmawia z nimi o tym, jak prowadzone przez nich restauracje utrzymują się na rynku, jakie są ich sposoby na przyciągnięcie nowych gości i co napędza ich twórcze umysły. Widzowie poznają też kuchenne ciekawostki oraz porady zarówno od samych szefów kuchni, jak i Magdy Gessler.

Czym zaskoczy nas w pierwszym odcinku?

Na pierwszy ogień idzie warszawska restauracja Zoni, której oryginalne menu opracowywane jest przez Aleksandra Barona. O wystrój miejsca zadbał ceniony architekt Mirosław Nizio, zatem wizyta w tym miejscu to doświadczenie nie tylko kulinarne, ale też wizualne.

Konikiem słynnego szefa kuchni jest polskie jedzenie, dlatego w menu znajdziemy potrawy nawiązujące do naszej rodzimej kuchni. Magda Gessler skosztuje między innymi chłodnika z wołowiną, dojrzewającego w ziemi sera oraz deseru, który bynajmniej nie kojarzy się ze słodyczami - waniliowego musu z mózgiem cielęcym.

Jak mówił Aleksander Baron w wywiadzie dla Esquire:

"A dlaczego nie? Czy mózg jest delikatny? Jest. Czy możemy zrobić z niego przepiękny mus w połączeniu z palonym masłem, wanilią i białą czekoladą? Owszem, możemy. Każdego z gości Zoni staram się namówić na ten deser, choć ludzie reagują bardzo różnie. Jednak gdy go skosztują, zawsze wychodzą z restauracji zadowoleni. Mamy taki zwyczaj, że jeśli ktoś przychodzi do Zoni świętować urodziny, w prezencie otrzymuje od nas ten deser z mózgu".

'Odkrycia Magdy Gessler', Aleksander Baron'Odkrycia Magdy Gessler', Aleksander Baron Fot. materiały prasowe

"Odkrycia Magdy Gessler" - kiedy i gdzie je obejrzymy?

"Odkrycia Magdy Gessler" emitowane będą przez stację Food Network, której ambasadorką jest prowadząca. Producenci zapraszają widzów przez telewizory w każdą niedzielę o godzinie 11:45. Pierwszy odcinek będziemy mogli zobaczyć już za kilka dni, bo 31 marca.

Co myślicie o nowej kulinarnej inicjatywie Magdy Gessler? Chętnie poznacie oryginalne restauracje i osoby stojące za ich fenomenem?

Więcej o: