Polizała lody i odłożyła je na półkę w sklepie. Teraz grozi jej nawet do 20 lat pozbawienia wolności

W sklepie w Stanach Zjednoczonych kobieta polizała lody z pudełka i z powrotem odłożyła je na półkę. Wszystko zostało nagrane i opublikowane. Teraz kobiecie grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Do internetu trafiło zaskakujące nagranie ze Stanów Zjednoczonych. Widać na nim młodą kobietę, która w sklepie otworzyła pudełko z lodami firmy Blue Bell, polizała je i... zamknięty pojemnik z powrotem wsadziła do zamrażarki sklepowej. Producent popularnych w Stanach Zjednoczonych lodów zgłosił sprawę na policję. Kobiecie grozi od dwóch do 20 lat więzienia oraz do 10 tysięcy dolarów grzywny - zgodnie z kodeksem karnym w stanie Teksas.

Firmie Blue Bell udało się ostatecznie zlokalizować sklep, w którym doszło do niecodziennego incydentu. Pomogły komentarze internautów. Okazało się, że sytuacja miała miejsce w mieście Lufkin. Producent lodów zapewnia, że wszystkie lody o smaku Tin Roof (takim, które polizała kobieta) zostały już usunięte ze sklepu.

Reakcja policji

Policja z Lufkin oświadczyła, że prawdopodobnie udało się zidentyfikować kobietę z nagrania. Funkcjonariusze chcą również porozmawiać z mężczyzną, który wszystko nagrywał i zachęcał kobietę do polizania lodów.

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo konsumentów. Dlatego też cieszymy się, że produkt został już usunięty z półek

- oświadczył Gerald Williamson, dyrektor ds. Bezpieczeństwa publicznego w Lufkin.

Przedstawiciele Blue Bell oświadczyli również, że ich lody podczas produkcji specjalnie pakowane są do góry nogami, dzięki czemu zamrażają się tuż przy pokrywce. W ten sposób każda osoba kupująca może sprawdzić, czy jej pudełko było już wcześniej otwierane.

Więcej o: