Polizała lody i odłożyła je na półkę w sklepie. Teraz grozi jej nawet do 20 lat pozbawienia wolności

W sklepie w Stanach Zjednoczonych kobieta polizała lody z pudełka i z powrotem odłożyła je na półkę. Wszystko zostało nagrane i opublikowane. Teraz kobiecie grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Do internetu trafiło zaskakujące nagranie ze Stanów Zjednoczonych. Widać na nim młodą kobietę, która w sklepie otworzyła pudełko z lodami firmy Blue Bell, polizała je i... zamknięty pojemnik z powrotem wsadziła do zamrażarki sklepowej. Producent popularnych w Stanach Zjednoczonych lodów zgłosił sprawę na policję. Kobiecie grozi od dwóch do 20 lat więzienia oraz do 10 tysięcy dolarów grzywny - zgodnie z kodeksem karnym w stanie Teksas.

Firmie Blue Bell udało się ostatecznie zlokalizować sklep, w którym doszło do niecodziennego incydentu. Pomogły komentarze internautów. Okazało się, że sytuacja miała miejsce w mieście Lufkin. Producent lodów zapewnia, że wszystkie lody o smaku Tin Roof (takim, które polizała kobieta) zostały już usunięte ze sklepu.

Reakcja policji

Policja z Lufkin oświadczyła, że prawdopodobnie udało się zidentyfikować kobietę z nagrania. Funkcjonariusze chcą również porozmawiać z mężczyzną, który wszystko nagrywał i zachęcał kobietę do polizania lodów.

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo konsumentów. Dlatego też cieszymy się, że produkt został już usunięty z półek

- oświadczył Gerald Williamson, dyrektor ds. Bezpieczeństwa publicznego w Lufkin.

Przedstawiciele Blue Bell oświadczyli również, że ich lody podczas produkcji specjalnie pakowane są do góry nogami, dzięki czemu zamrażają się tuż przy pokrywce. W ten sposób każda osoba kupująca może sprawdzić, czy jej pudełko było już wcześniej otwierane.

Więcej o:
Komentarze (186)
Polizała lody i odłożyła je na półkę w sklepie. Teraz grozi jej nawet do 20 lat pozbawienia wolności
Zaloguj się
 • anitani

  Oceniono 32 razy 24

  Uwielbiam ich system prawny. Ciekawe co u nas grozi dla babsztyli przebierających brudnymi łapami - bo nie weźmie rękawiczki czy papierka - w pieczywie i bułkach w Lidlu (wystarczy wyłącznie że dotknęły klamki w kiblu) Fuuuj. Ale 10tys$ kary pewnie by babsztyla nauczyło.

 • sector23

  Oceniono 19 razy 19

  Nie trzeba szukać w USA. Jakiś czas temu, spotkałem dwie starsze, nobliwe panie... takie całkiem szykowne, w dobrym guście i z aspiracjami, rozkminiające jaki sos, z welu rodzajów dostępnych na półce, wybrać. W końcu jedna z nich bezceremonialnie zaczęla otwierać opakowania, pakując następnie paluch do środka i próbujac ich smak. Nie wierzyłem własnym oczom - zatkało mnie. Przy trzecim zwróciłem jej uwagę i uslyszalem, ż to nie moja sprawa. spróbowała jeszcze jeden i w końcu wybrała jeden z "testowanych" smaków, wybierajac jedak nie otwierany przez siebie słoiczek. Na odchodne "uraczony" zostałem wymownym spojrzeniem tej wytwornej lampucery.
  Przyznam, że olałem spawę, ale jak to sobie dzisiaj przypomniałem, to jednak żałuję, ze nie powiadomiłem obsługi sklepu.
  Inna sprawa, to ludzie nagminnie pakujacy łapska do pojemników z pieczywem i wybierajacy te uprzednio wymacane i zmiętolone bułki, rogale i bochenki, bez używania foliowych rękawiczek, które wiszą tuż obok.

 • kac

  Oceniono 17 razy 9

  I dobrze, dzicz trzeba traktować ostro!

 • bartino

  Oceniono 15 razy 9

  apropos lodów w Polsce, u nas jest zawsze folia ochronna na wieczku albo obleczona wokół zakrętki tak jak na azjatyckich sosach, zdarta folia oznacza dobranie się do loda, nie wiem czemu w USA nie ma takiego minimalnego zabezpieczania, pewnie kwestia kosztów

 • maxwywar2

  Oceniono 10 razy 8

  Dla polaka ktoremu za zabojstwo grozi 5 lat albo obserwacja psychiatryczna niewyobrażalny jest fakt że gdzie indziej system prawny może być być wart więcej niż podtarcie d...

 • kordelk.a

  Oceniono 13 razy 7

  Zachowanie kobiety naganne, ale może producent wyciągnąłby naukę na przyszłość i tak zabezpieczał pudełka, żeby każde ich otwarcie pozostawało w opakowaniu trwały ślad?

 • taus

  Oceniono 9 razy 5

  Darujcie sobie te resistowskie komentarze. To nie kwestia koloru skóry. To kwestia tego, że teraz łatwo zaistnieć w internecie za pomocą takich głupot. Do tego brak świadomości, że po prostu tak się nie robi.

 • xynat

  Oceniono 4 razy 4

  A mógłby mi ktoś wyjaśnić po co ludzie robią takie rzeczy? Czy wydaje im się, że przez to są z nich chojraki, kozaki, gieroje czy co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX