McDonald's otworzył kierunek studiów dla swoich pracowników. Będzie im finansować naukę

Luźny dresscode i owocowe piątki? Polski oddział McDonald's poszedł o krok - duży krok - dalej. Wraz z warszawską uczelnią zaoferował swoim pracownikom... studia zaoczne.

Niecodzienne benefity pozapłacowe

Jeśli cieszyliście się na możliwość pracy zdalnej i zwrot kosztów dojazdów do pracy, to co powiecie na nową inicjatywę McDonald's, który swoim pracownikom zaoferował darmowe studia? Sieciówka stawia na rozwój zatrudnionych u siebie osób, zatem postanowiła otworzyć swój własny kierunek studiów, przeznaczony wyłącznie dla nich.

Studia dla pracowników

Współtwórcą inicjatywy jest warszawska Akademia Leona Koźmińskiego. To z tą uczelnią sieć restauracji podpisała umowę na utworzenie kierunku zaocznych studiów licencjackich z zarządzania w sektorze QSR, czyli restauracji szybkiej obsługi (ang. quick-service restaurants). Jakie są wymagania, by pozytywnie przejść etap rekrutacji? Dana osoba musi pracować w sieci przez co najmniej trzy miesiące i musi mieć wykształcenie średnie, ale nie wyższe. McDonald's chce w ten sposób podwyższać kwalifikacje swoich pracowników w kontekście pracy w korporacji.

Kierunek ruszy już w październiku tego roku i będzie w całości sfinansowany przez sieciówkę. 1100 godzin zajęć podzielono po równo na wykłady i część praktyczną, która odbywać się będzie w restauracjach McDonald's. Program ma objąć między innymi zajęcia z marketingu, logistyki, ochrony środowiska i zarządzania zespołem.

Inicjatywa ta jest wynikiem ogólnoświatowego programu sieciówki "Archways to Opportunity" dotyczącego edukacji i poszerzania horyzontów.

Zobacz również:

Więcej o: