Nuggetsy z kurczaka... bez kurczaka. KFC testuje wegańskie zamienniki mięsa

Roślinne zamienniki mięsnych dań to coraz popularniejsza praktyka wśród producentów, a także restauratorów. W ciągu kilku ostatnich lat wiele sieciówek podjęło próbę wprowadzenia ich do swojego menu. Nadeszła pora na KFC. Nie, to nie pomyłka.

Nuggetsy z kurczaka... bez kurczaka

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wegańskich lodach z Ikei czy bezmięsnym Whopperze w Burger Kingu. Teraz przyszła kolej na giganta wśród restauracji fast food. Kentucky Fried Chicken to jedna z największych sieci restauracji tego typu. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym produktem są dania z kurczakiem. Wzbudza więc niemałą konsternację fakt, że zarząd KFC postanowił przetestować kurczaka w wersji roślinnej. Tak, klienci restauracji będą mieli okazję spróbować nuggetsów z kurczaka... bez kurczaka.

Wegańskie dania mogą trafić do menu KFC

KFC wraz z coraz popularniejszą nie tylko w USA firmą Beyond Meat, stworzyła nowe wegańskie danie o nazwie Beyond Fried Chicken, czyli kawałki roślinnego "kurczaka" w formie nuggetsów. W przeciwieństwie do innych wegańskich alternatyw mięsa, które wykorzystują białka grochu, to z KFC opiera się na białku pszennym. Nuggetsy mają być podawane w zielonym opakowaniu, a nie w charakterystycznej dla firmy wersji czerwonej. Będą rozdawane za darmo klientom KFC przez jeden dzień. Próba na razie obejmować będzie tylko Stany Zjednoczone. Jeśli się powiedzie, czyli jeśli klientom posmakuje taka wersja dania, firma wprowadzi do stałej oferty zarówno wegańskie nuggetsy, jak i skrzydełka.

KFC odpowiada na potrzeby wegan

Wegańskie alternatywy mięsa to odpowiedź firmy na rosnące potrzeby ich klientów. Coraz więcej osób przejmuje się losem zwierząt i przechodzi na dietę wegetariańską i wegańską, a także na tak zwany fleksitarianizm, czyli dietę dopuszczającą okazjonalne jedzenie mięsa. Dotyczy to nie tylko mieszkańców USA, ale także Polaków, o czym pisaliśmy w oddzielnym artykule: "Kotlecik? Nie, dziękuję". Coraz więcej Polaków nie je lub ogranicza spożycie mięsa. "Nie smakuje już tak jak kiedyś".

A jeśli macie ochotę samodzielnie przygotować coś wegańskiego, polecają się nasze pralinki. Są bardzo proste w przygotowaniu i naprawdę pyszne. Gwarantujemy, że nie poczujecie różnicy.

Zobacz wideo

Co sądzicie o wprowadzaniu bezmięsnych dań do menu restauracji fast food? Spróbowalibyście takiej alternatywy?

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.