Milionerzy. "Wegańskie bezy ubijesz z cukru i..."? Jeśli znasz odpowiedź, wygrałbyś pół miliona złotych

Pytanie o wegańskie bezy pojawiło się we wczorajszym odcinku teleturnieju Milionerzy. Uczestnik, 19-letni Filip Olszówka z Tarnowa, miał twardy orzech do zgryzienia. Czy udało mu się odpowiedzieć poprawnie?

Wegańskie bezy w pytaniu z Milionerów

We wczorajszym odcinku teleturnieju Milionerzy pojawiło się jedno pytanie, na które na pewno zna odpowiedź każdy smakosz słodkości. Uczestnik, którym był tegoroczny maturzysta Filip Olszówka z Tarnowa, miał już w kieszeni 250 tysięcy złotych. Pytanie za pół miliona złotych okazało się jednak niełatwe.

Z czego się robi wegańskie bezy?

Prowadzący teleturniej Hubert Urbański zapytał bowiem o to, jak przygotować popularny cukierniany smakołyk bez dodatku kurzych białek. Brzmiało ono: "Wegańskie bezy ubijesz z cukru i...". Do dyspozycji uczestnika były - jak zwykle - cztery odpowiedzi:

 • A: białek jaj kurzych
 • B: płynu z puszki z ciecierzycą
 • C: oleju kokosowego
 • D: mielonych migdałów

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście B, czyli "płynu z puszki z ciecierzycą". Zwany inaczej aquafabą, płyn ten w trakcie ubijania zachowuje się dokładnie tak, jak białka jaj (zobacz również: Jak zrobić bezę bez jajek? Użyj produktu, który zwykle wylewasz).

Bajecznie kolorowe beziki? Sprawdź nasz przepis wideo!

Niestety, Filip Olszówka nie znał prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik wrócił jednak do domu z 250 tysiącami złotych w kieszeni.

To nie pierwsze pytanie o kulinaria, które pojawiło się w programie Milionerzy. W przeszłości pisaliśmy również o innych:

Więcej o:
Komentarze (2)
Milionerzy. "Wegańskie bezy ubijesz z cukru i..."? Jeśli znasz odpowiedź, wygrałbyś pół miliona złotych
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem ciekaw jakie przysmaki weganie potrafią zrobić z wody po myciu kartofli.

 • ewa.iwa

  0

  odpowiedz B

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX