Milionerzy. "Wegańskie bezy ubijesz z cukru i..."? Jeśli znasz odpowiedź, wygrałbyś pół miliona złotych

Pytanie o wegańskie bezy pojawiło się w odcinku teleturnieju Milionerzy. Uczestnik, miał twardy orzech do zgryzienia. Czy udało mu się odpowiedzieć poprawnie?

Wegańskie bezy w pytaniu z Milionerów

We wczorajszym odcinku teleturnieju Milionerzy pojawiło się jedno pytanie, na które na pewno zna odpowiedź każdy smakosz słodkości. Uczestnik, którym był tegoroczny maturzysta Filip Olszówka z Tarnowa, miał już w kieszeni 250 tysięcy złotych. Pytanie za pół miliona złotych okazało się jednak niełatwe.

Z czego się robi wegańskie bezy?

Prowadzący teleturniej Hubert Urbański zapytał bowiem o to, jak przygotować popularny cukierniany smakołyk bez dodatku kurzych białek. Brzmiało ono: "Wegańskie bezy ubijesz z cukru i...". Do dyspozycji uczestnika były - jak zwykle - cztery odpowiedzi:

  • A: białek jaj kurzych
  • B: płynu z puszki z ciecierzycą
  • C: oleju kokosowego
  • D: mielonych migdałów

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście B, czyli "płynu z puszki z ciecierzycą". Zwany inaczej aquafabą, płyn ten w trakcie ubijania zachowuje się dokładnie tak, jak białka jaj (zobacz również: Jak zrobić bezę bez jajek? Użyj produktu, który zwykle wylewasz).

Bajecznie kolorowe beziki? Sprawdź nasz przepis wideo!

Zobacz wideo

Niestety, Filip Olszówka nie znał prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik wrócił jednak do domu z 250 tysiącami złotych w kieszeni.

To nie pierwsze pytanie o kulinaria, które pojawiło się w programie Milionerzy. W przeszłości pisaliśmy również o innych:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.