Hot dogi z Ikei podrożeją. Nie będą już kosztować 1 zł. To pierwsza taka zmiana od 22 lat

W Ikei nastała nowa era. Sieciówka postanowiła podwyższyć ceny kultowych hot dogów, które do tej pory można było kupić za złotówkę. Dlaczego? To wynik zmian na rynku.

Stała cena hot dogów od lat

Hot dogi ze szwedzkiej sieciówki to w Polsce produkt niemal kultowy. Jednym z najbardziej przekonujących czynników jest oczywiście cena. "Ikeowskie" hot dogi można bowiem kupić za złotówkę. Cena pozostawała niezmienna przez - uwaga - 22 lata. Tak, od 1997 roku te przekąski królowały wśród innych fast foodów, które można kupić w Ikea bistro.

"Ikeowskie" hot dogi już nie za złotówkę

Jednak zarząd sieciówki podjął decyzję o podniesieniu ceny słynnych hot dogów. Teraz będą one kosztowały dwa złote. Skąd taka decyzja? Zarząd wyjaśnił ją serwisowi Wykop:

Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców, nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA.

W ciągu tych 22 lat nastąpiło wiele zmian w Polskiej gospodarce - wzrosły ceny, zmieniły się zarobki, a także sama wartość pieniądza. Zatem wręcz trudno zrozumieć to, że Ikei udało się utrzymywać tę cenę przez tak długi czas. A dodatkowo, że było to dla sieciówki w opłacalne.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów wegetariańskiej wersji hot doga, a także tej z dodatkami. Ich cena, czyli dwa złote, pozostanie niezmieniona.

Jeśli nabraliście ochoty na hot dogi, ale nie planujecie wycieczki do Ikei, przygotujcie je samodzielnie. Oto kilka propozycji z czterech stron świata.

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.