Niedziele handlowe - październik 2019. Czy 6 października jest niedziela handlowa?

Do końca 2019 roku zostały trzy miesiące. Niedziele handlowe, które będą nam jeszcze przysługiwały, są nieliczne - jest ich dokładnie pięć. Czy ta, która przypada na 6 października 2019, to niedziela handlowa czy może niedziela niehandlowa? Sprawdźmy.

Niedziele niehandlowe i niedziele handlowe. Czy zrobimy zakupy w tę niedzielę?

Warto pamiętać, że 6 października sklepy będą zamknięte, ponieważ jest to pierwsza, a nie ostatnia niedziela w miesiącu (a zatem - niedziela niehandlowa). Zaznaczymy także, że ustawa o zakazie handlu, nie dotyczy wszystkich sklepów. Stacje benzynowe, oddziały apteczne, punkty pocztowe, a także sklepy w których sprzedaje sam właściciel nie są w tym dniu objęte zakazem handlu, więc spokojnie będziecie mogli zrobić w nich zakupy. Najbliższa handlowa niedziela wypada 27 października.

Niedziele handlowe w 2019 roku - kiedy wypadają? Sprawdź w naszym wideo:

Zobacz wideo

Na więcej niedzieli handlowych poczekamy do grudnia. W ostatnim miesiącu roku będziemy mieć bowiem do dyspozycji aż trzy niedziele handlowe, przypadające na 15,22 i 29 grudnia. W listopadzie, podobnie jak w październiku niedziela handlowa przypada tylko raz, na koniec miesiąca (konkretnie 24 listopada).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.