Niedziele handlowe - październik 2019. Czy 13 października to niedziela handlowa? Zrobimy zakupy?

Do końca 2019 roku zostało mało czasu. Niedziele handlowe, które będą nam jeszcze przysługiwały, są nieliczne - jest ich dokładnie pięć. Czy ta, która przypada na 13 października 2019, to niedziela handlowa czy może niedziela niehandlowa? Sprawdźmy.

Niedziele niehandlowe i niedziele handlowe. Czy zrobimy zakupy w tę niedzielę?

Warto pamiętać, że 13 października sklepy będą zamknięte, ponieważ jest to druga, a nie ostatnia niedziela w miesiącu (a zatem - niedziela niehandlowa). Dla klientów istotne jest jednak to, że ustawa o zakazie handlu nie dotyczy wszystkich sklepów. Stacje benzynowe, apteki, oddziały poczty, a także sklepy, w których sprzedaje sam właściciel, w tym dniu nie podlegają zakazowi handlu, więc spokojnie będziecie mogli zrobić w nich zakupy. Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 października - tuż przed Halloween, andrzejkami i świętem zmarłych.

Niedziele handlowe w 2019 roku - kiedy wypadają? Sprawdź w naszym wideo:

Zobacz wideo

Przed świętami na spokojnie będziemy mogli zaopatrzyć się w prezenty, ponieważ będziemy mieć do dyspozycji aż trzy niedziele handlowe, kiedy przypadają? Dokładnie w dniach: 15, 22 i 29 grudnia. W listopadzie, podobnie jak w tym miesiącu, niedziela handlowa przypada tylko raz - na koniec miesiąca (konkretnie 24 listopada).

Więcej o: