Biedronka nie będzie importować brytyjskich ziemniaków. Powód? Brexit

Do tej pory w Biedronce można było kupić ziemniaki, które pochodzą z Wielkiej Brytanii. W ostatnich dniach okazało się, że w połowie października umowa ta może zostać rozwiązana. Wszystko przez obawy związane z Brexitem.

Koniec brytyjskich ziemniaków w Biedronce

Jeden z większych producentów ziemniaków w Wielkiej Brytanii poinformował portal Fresh Produce Journal o zakończeniu umowy z Biedronką. Sieciówka do tej pory importowała i sprzedawała brytyjskie ziemniaki w sklepach - również w Polsce, jednak legalność umowy stanęła pod znakiem zapytania. Powodem jest Brexit. 

Jeśli Brexit przyniesie ze sobą brak jakiejkolwiek umowy handlowej, technicznie sprzedaż brytyjskich ziemniaków w Biedronce po 1 listopada byłaby nielegalna.

- powiedział portalowi przedstawiciel producenta, którego nazwy nie wymieniono.

Zobaczcie nasz przepis na pyszne ziemniaczane gniazdka. To naprawdę prosta i tania przekąska.

Zobacz wideo

Nastroje w Wielkiej Brytanii, związane wystąpieniem z Unii Europejskiej, robią się coraz bardziej nerwowe. Według ostatnich doniesień Brexit może nastąpić już 31 października. Jeśli się to stanie, wiele umów straci ważność i będzie wymagało ponownych negocjacji. W związku z niepewną sytuacją handlową, po stronie polskiego oddziału Jeronimo Martins pojawiły się wątpliwości. Dlatego też postanowiono zrezygnować z importu brytyjskich ziemniaków z dniem 15 października.

Do tej pory Biedronka nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Zobacz również:

Więcej o: