Ludzie piją... colę z mlekiem. Okazuje się, że to nie nowa moda, tylko coś, co robi się od lat

Wciąż jest wiele osób, które krzywią się na widok herbaty z mlekiem. Okazuje się jednak, że popularna bawarka to nie najdziwniejsze połączenie smaków. Niektórzy bowiem od dziecka raczą się colą z dodatkiem... mleka.

Cola z mlekiem smakiem dzieciństwa?

Połączenie coli z mlekiem to coś, co raczej nie przychodzi do głowy w pierwszej kolejności. A jeśli już, to na pewno nie jako smaczny napój. Okazuje się jednak, że są fanatycy takiej mieszanki. Mało tego, nie jest to wymysł ostatnich lat, a raczej dekad, bowiem wiele osób łączy ją ze smakiem dzieciństwa tak, jak my wspominamy babciny ryż na mleku.

Wszyscy chyba widzieli filmik, w którym mleko dolane do coli po kilku godzinach ścina się i "wyciąga" z niej kolor. Jeśli jednak nie będziecie czekać, aż w wyniku reakcji z kwasem białko się oddzieli, taki napój nada się do wypicia. Podobno jest naprawdę dobry.

Cola z mlekiem wywołała burzę na Twitterze

Jakiś czas temu rozwinęła się na ten temat dyskusja pomiędzy użytkownikami Twittera.

Czy możecie mi coś potwierdzić lub obalić? @JimMFelton mówi mi, że mleko w coli to coś, co pija się w Birmingham. Czy to prawda?

- zapytała jedna z użytkowniczek i wywołała tym prawdziwą burzę w komentarzach. Większość osób krzywiła się na samą myśl, a wiele z nich przytaczało eksperyment ze ściętym mlekiem. Jednak sporo Twitterowiczów broniło napoju mówiąc, że go pije od dziecka, mało tego - niektórym przyrządzały go ich babcie.

Cola z mlekiem to autentyk. Mieszkańcy Birmingham to uwielbiają. Możemy teraz zakończyć tę dyskusję, nie będę odpowiadać na więcej pytań.

- odpisał jeden z komentujących, dodając zdjęcia na potwierdzenie swoich słów.

Jak przygotować colę z mlekiem?

Zgodnie z poradą jednej z użytkowniczek, należy przelać colę do szklanki i poczekać, aż piana zniknie. Następnie dolewa się mleko w takiej ilości, jaka nam pasuje. Może to być pół na pół - wtedy podobno smakuje jak czekoladowe mleko z kofeiną.

Co myślicie o takim zestawieniu smaków? Jesteście skłonni spróbować takiego wynalazku? Jeśli jednak wolicie pozostać przy klasycznych napojach, polecamy nasz znakomity milkshake z Pulp Fiction.

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o: