Auchan rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi. Powód? Niezadowoleni klienci

Choć do Świąt jeszcze trochę czasu, sklepy już przygotowują się na zakupowe szaleństwo. W tym roku w niektórych nastąpią pewne zmiany. To za sprawą coraz głośniejszego tematu sprzedaży żywych karpi. Zarząd Auchan ogłosił, że od tego roku z tego rezygnuje.

Auchan nie będzie sprzedawać żywych karpi

Sieciówka poprzez swoją stronę internetową poinformowała, że rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi. To wynik zmieniających się trendów na rynku oraz, przede wszystkim, zwiększającej się świadomości klientów. Do tej pory Auchan coraz bardziej ograniczał dystrybucję żywych karpi. W zeszłym roku można je było kupić w kilkunastu sklepach na terenie całej Polski. 

Od tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia sieciówka całkowicie przestanie sprzedawać żywe karpie. Do decyzji sieciówki doprowadziły wieloletnie rozmowy zarówno z dostawcami, jak i z organizacjami prozwierzęcymi. 

Popularną opinią wśród wielu osób jest, że ryba to nie mięso. Zobaczcie poniższe wideo:

Zobacz wideo

Jednak fani karpia w galarecie nie muszą rezygnować z tej tradycyjnej potrawy. Jak można przeczytać na stronie Auchan:

Auchan od wielu lat oferuje w sprzedaży szeroki wybór świeżych ryb i owoców morza. W okresie przedświątecznym sieć przygotuje specjalną ofertę karpia i innych ryb, wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów.

Brak żywych karpi również w Tesco

Auchan nie jest jedynym sklepem, który zrezygnował ze sprzedaży żywych karpi. Spośród dużych sieciówek w tym roku żywych karpi nie kupimy także w sklepach sieci Tesco, Bi1 (dawne markety REAL), Lidl, Aldi, Biedronka i Selgross. Więcej na ten temat: Tesco nie będzie sprzedawać żywych karpi na Święta. "Coraz więcej klientów nie chce brać udziału w takim procederze".

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.