Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą otwarte 27 października?

Do 2020 roku wszystkie niedziele mają stać się niedzielami niehandlowymi. Do końca bieżącego roku handlowa ma być tylko jedna niedziela w miesiącu, wyjątkiem będzie grudzień. Często zapominamy, kiedy przypada i musimy to sprawdzać. Czy niedziela 27 października to niedziela handlowa? Wyjaśniamy.

Niedziele niehandlowe i niedziele handlowe. Czy w tę niedzielę zrobimy zakupy?

Miło nam przypomnieć, że niedziela 27 października to niedziela handlowa, ponieważ to ostatnia niedziela miesiąca. Tego dnia zakaz handlu nie obowiązuje, więc spokojnie można wybrać się na zakupy. Następna taka okazja zdarzy się dopiero za miesiąc. W grudniu natomiast, będziemy mieli aż trzy niedziele handlowe, a to ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe w 2019 roku - kiedy wypadają? Sprawdź w naszym wideo:

Zobacz wideo

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? Są możliwości!

Warto zaznaczyć, że zakaz handlu nie dotyczy jednak wszystkich sklepów. Według ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. 2018 poz. 305), wyjątkiem objęte są około 32 rodzaje sklepów. To nie tylko apteki, stacje benzynowe i punkty pocztowe. Otwarte są także lokale gastronomiczne (włącznie z barami), cukiernie, a także sklepy, w których rolę sprzedawcy pełni sam właściciel.

Więcej o: