"Zawieś obiad" i podziel się nim z potrzebującymi. Oleśnicka restauracja zachęca do pięknej akcji

Nadeszły chłodne dni, zbliżają się święta. To najlepszy czas, by pomyśleć o innych. Jedna z oleśnickich restauracji wpadła na doskonały pomysł, który może pomóc ochronić przed głodem wielu potrzebujących.

"Zimno szaro i ponuro. Wokół nas jest wielu ludzi starszych i samotnych. Rodziców, których dzieci marzą o ciepłym posiłku. Zostań darczyńcą zawieszonego obiadu. Zapraszamy" - pisze restauracja Brama Oleśnicka na swoim profilu na facebooku.

Zawieszony posiłek w Oleśnicy - o co chodzi?

Na czym dokładnie polega akcja? Jak czytamy na stronie olesnicainfo.pl, wystarczy, że odwiedzając restaurację, zapłacisz za dodatkowy posiłek. Cena nie jest wygórowana, ponieważ za zupę i lunch zapłacimy około 19 złotych. Paragon na dodatkowy posiłek obsługa przypina do specjalnej tablicy korkowej, umieszczonej w widocznym miejscu. Osoba potrzebująca może go z niej odpiąć i podać w kasie. Na jego podstawie otrzyma zakupiony przez darczyńcę posiłek.

Obserwatorzy profilu restauracji na facebooku w większości chwalą pomysł:

Piękny gest w stronę potrzebujących!
Genialny pomysł! Brawo

- czytamy w komentarzach pod postem.

Niektórzy uczestnicy dyskusji zwracają jednak uwagę, że wiele starszych osób może nie wiedzieć o akcji, a to dlatego, że nie posiadają one choćby konta w mediach społecznościowych. Na szczęście pomysł restauracji nagłaśniają również lokalne media.

Zobacz również nasz film o samotności w Boże Narodzenie. "Dziś każdy z rodziny jest sam sobie. Młodym nie wpaja się miłości rodzinnej":

Zobacz wideo

A co wy sądzicie o pomyśle restauracji? Myślicie, że zastosują go również inne restauracje - zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się święta?

Więcej o: