Niedziele handlowe - listopad 2019. Czy sklepy będą otwarte 24 listopada?

Według ustawy do 2020 roku wszystkie niedziele - z pewnymi wyjątkami - mają stać się niedzielami niehandlowymi. Koniec roku coraz bliżej, a niedziele handlowe mijają. Czasami wylatuje nam z głowy, kiedy przypada niedziela handlowa, więc sprawdźmy to. Czy niedziela 24 listopada to niedziela handlowa? Zobaczmy.

Niedziele niehandlowe i niedziele handlowe. Czy w tę niedzielę zrobimy zakupy?

Miło nam przypomnieć, że niedziela 24 listopada to niedziela handlowa, ponieważ to ostatnia niedziela miesiąca. Spokojnie można wybrać się na zakupy i powoli zacząć kolekcjonować świąteczne prezenty. Następna taka okazja przydarzy się już... 15 grudnia. To wszystko za sprawą Świąt Bożego Narodzenia. W ostatnim miesiącu tego roku, handlowe będą aż trzy niedziele: 15, 22 i 29 grudnia. Niehandlowe pozostaną tylko 1 i 8 grudnia (zobacz również: Niedziele handlowe. Przed nami kumulacja! Zakupy zrobimy w aż cztery z sześciu najbliższych niedziel).

Niedziele handlowe w 2019 roku - kiedy wypadają? Sprawdź w naszym wideo:

Zobacz wideo

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? Jest wiele możliwości

Pragniemy zaznaczyć, że zakaz handlu nie obowiązuje we wszystkich sklepach. Według ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. 2018 poz. 305), wyjątkiem objęte są 32 rodzaje sklepów. To nie tylko apteki, stacje benzynowe i punkty pocztowe. Otwarte są także lokale gastronomiczne (włącznie z barami), cukiernie, a także sklepy, w których rolę sprzedawcy pełni sam właściciel.

Istotnym jest, że rząd myśli nad zmianami w ustawie o zakazie handlu. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ustawa zostanie złagodzona. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Zmiany w zakazie handlu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.