Niedziele handlowe. Przed nami kumulacja! Zakupy zrobimy w aż cztery z sześciu najbliższych niedziel

Do końca roku mamy jeszcze sześć niedziel. Handlowe będą aż cztery z nich, co na pewno ucieszy wielu Polaków, którzy szykują się już na świąteczne zakupy. Kiedy będą niedziele handlowe, a w które nie zrobimy zakupów?

Niedziele handlowe - zbliża się kumulacja!

Święta zbliżają się wielkimi krokami - to czas, by kupić nie tylko prezenty, lecz także składniki na świąteczne potrawy (pamiętajcie, że piernik staropolski dojrzewający możecie zrobić już dziś według naszego przepisu). Pod koniec roku jednak, w związku z tym, że musimy nadgonić przed urlopami, zakupy często odkładamy na weekend.

Zapewne podobnie jak nas, ucieszy was fakt, że spośród sześciu najbliższych niedziel, aż cztery będą niedzielami handlowymi. Będą to odpowiednio: 24 listopada, a także 15, 22 i 29 grudnia. Dzięki temu przedświąteczne zakupy zrobicie bez większego trudu. Z kolei niedziele niehandlowe przypadają jeszcze zaledwie na 1 i 8 grudnia (zobacz również: Ile w tym roku wydamy na jedzenie na święta? W Polsce wydatki na święta rosną szybko, choć mamy najmniejszy budżet).

Polska wyróżnia się na płatniczej mapie świata. Nasz kraj jest w czołówce! Więcej w naszym wideo:

Zobacz wideo

Zakaz handlu w niedzielę - zmiany od 2020 roku

Choć zakaz handlu w niedzielę popiera niewielu Polaków (jak donosi Rzeczpospolita, jest to około 20-30 procent rodaków), w najbliższym czasie czeka nas jego zaostrzenie. Od stycznia 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Z zakazu - podobnie jak w tym roku - wyłączone zostaną również dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i jedna niedziela przed Wielkanocą.

W 2020 roku handlowe niedziele czekają nas zatem: 26 stycznia, 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, a także 13 i 20 grudnia. Podobnie, jak w roku 2019, ustawa obejmuje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje np. na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.