Powrót czekolady z lat 70. Kultową "Ratuszową" można już kupić w Gdańsku

Jeśli z utęsknieniem wspominacie czekoladę produkowaną w latach 70., to mamy dla was dobrą wiadomość. Gdańska Fabryka Czekolady "Bałtyk" przywróciła do produkcji słynną "Ratuszową".

Czekolada jak za dawnych lat znów w produkcji

Podczas tegorocznego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku przedstawiciele Fabryki Czekolady "Bałtyk" ogłosili, że do produkcji powraca kultowa tabliczka mlecznej czekolady. "Ratuszowa" była wyrabiana od końca lat 60. i stanowi wręcz symbol lat 70. Obecnie powraca na taśmy produkcyjne zgodnie z tradycyjną recepturą - bez glutenu i bez oleju palmowego.

Czekolada jak za dawnych lat znów w produkcji.Czekolada jak za dawnych lat znów w produkcji. Fot. ZPC 'Bałtyk'

Słynne opakowanie z Ratuszem

"Ratuszowa" jest wyrabiana w postaci standardowych tabliczek o wadze 100 gramów. Jej opakowanie nawiązuje stylistyką do tego, sprzed kilku dekad. A to właśnie ono w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu "Ratuszowej". Czekolada ta "ubrana" była w kilka wersji opakowań, jednak na najsłynniejszym z nich widniał obrazek gdańskiego Ratusza Głównego Miasta. 

Była to jedna z pierwszych czekolad, którą dzisiaj nazwalibyśmy „upominkową”, ponieważ często wybierano ją na prezent albo jako słodką pamiątkę z Gdańska. Chcieliśmy, aby nadal sprawiała radość, promowała nasze miasto i była świątecznym prezentem dla wszystkich sympatyków Gdańska i „Bałtyku

- powiedział Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk” cytowany na stronie firmy.

Pyszny smak czekolady można wykorzystać nie tylko w kuchni. Zobaczcie nasze myki na... kosmetyki.

Zobacz wideo

Cała seria słodkości nie tylko dla turystów w Gdańsku

Wraz z samą "Ratuszową" do serii dołączyła też jej deserowa odsłona, a także kultowe czekoladki "Fantazja". Można je dostać w ośmiu smakach, m.in. miętowym, kakao-rum, waniliowym, malibo czy brandy&coffee.

Nowe propozycje od ZPC "Bałtyk" będzie można kupić w sklepach firmowych w Gdańsku Oliwie i Włocławku, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne, a także na wybranych stoiskach. Firma umożliwia również zakup w sklepie online.

Zobacz również:

Więcej o: