Finał ósmej edycji programu MasterChef. Wiemy, kto został zwycięzcą

W ostatnią niedzielę odbył się wielki finał programu MasterChef. Widzowie TVN-u dowiedzieli się, kto zwyciężył w kolejnej, ósmej już edycji kulinarnego show.

Ósma edycja MasterChefa

MasterChef to program kulinarny emitowany przez TVN już od siedmiu lat. Uczestnicy konkurują ze sobą, przygotowując najsmaczniejsze i najpiękniejsze potrawy. Ocenia je jury złożone z trzech najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskich kulinariów - Magdy Gessler, Anny Starmach i Michela Moran. 

Wielki finał ósmej edycji MasterChefa

W ostatnią niedzielę odbył się wielki finał ósmej edycji show. W czołówce znalazły się trzy kucharki i jeden kucharz. To Marlena Cichocka, Anna Łempicka, Magdalena Waś oraz Grzegorz Zawierucha. Był to pierwszy raz, gdy do finału dostały się nie trzy, a cztery osoby.

Ostatni etap konkursu podzielony był na trzy części, w których każdy z uczestników mógł zdobyć od jednego do czterech punktów. Stanęli przed wyzwaniem stworzenia idealnego sufletu, dania z wątróbki i crêpes Suzette z lodami. Z tych zadań najlepiej wywiązali się Magdalena i Grzegorz, którzy w ostatnim etapie musieli przygotować przystawkę oraz danie główne.

Zwycięzca MasterChefa to...

 

Dzięki wybornemu foie gras oraz kaczce sous vide z sosem z czosnku niedźwiedziego, zwycięzcą ósmej edycji MasterChefa został Grzegorz Zawierucha. Po wygranej uściskał swojego syna i powiedział mu:

To dla ciebie zrobiłem. Pamiętaj, trzeba wierzyć w marzenia!

Jeśli chcecie poczuć się jak zwycięzcy we własnej kuchni, przygotujcie pyszną kaczkę z pieczonymi warzywami. Jest prosta i efektowna.

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.