Na otwieranie opakowań poświęcamy w życiu aż 40 dni. Znaczną część Polaków denerwuje ta czynność

Wiele osób denerwuje otwieranie opakowań, niekiedy bywa to irytujące i czasochłonne. Okazuje się, że Polacy poświęcają na to aż 40 dni ze swojego życia!

Czasochłonne bywają nie tylko zakupy, lecz także... otwieranie opakowań

Otwieranie opakowań może być prawdziwą udręką. Jak wynika z najnowszych badań zleconych przez firmę DS Smith (która zajmuje się produkcją zrównoważonych opakowań), na tę czynność tygodniowo poświęcamy około 19 minut. W ciągu całego życia to aż 40 dni.

Jak wskazuje Portal Spożywczy:

Tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia Polacy poświęcą na zmagania z opakowaniami blistrowymi, opaskami zaciskowymi i zaklejonymi taśmą pudełkami tak dużo czasu, że mógłby on wypełnić nawet 1446 lat.

Niewygodne opakowania przyczyną frustracji i skaleczeń

Opakowania, które łatwo otworzyć, jak te z wieczkami lub nakrętkami nie robią na nas większego wrażenia. Większy kłopot sprawiają jednak plastikowe zabezpieczenia sprzętów elektronicznych, a także opaski zaciskowe czy taśmy. Niemal 80 procent badanych stwierdziło, że otwieranie opakowań ich denerwuje, a prawie 28 procent Polaków rezygnuje z kupna danej rzeczy właśnie z uwagi na niewygodne opakowanie. 

Nic w tym dziwnego, skoro niemal połowa respondentów przyznała, że zdarza im się zniszczyć sam produkt, próbując się do niego dostać. Ok. 65 procent ankietowanych zraniło siebie podczas wykonywania tej czynności, zaś 28 procent uszkodziło nożyczki lub nóż.

A skoro jesteśmy w temacie opakowań, zobaczcie nasze myki na pakowanie świątecznych prezentów. 

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o: