Córka Bruce'a Lee pozywa sieć fast foodów. Chce 30 mln dolarów zadośćuczynienia

Shannon Lee, córka Bruce'a Lee kierująca firmą Bruce Lee Enterprises, wytoczyła sprawę chińskiej sieci restauracji fast food Real Kungfu. Oskarża markę o używanie wizerunku jej ojca bez zezwolenia.

Shannon Lee to aktorka i córka słynnego aktora oraz mistrza sztuk walki - Bruce'a Lee. Od lat prowadzi firmę, która zajmuje się m.in. sprawowaniem kontroli nad wykorzystaniem wizerunku ojca. Ostatnio wytoczyła sprawę w sądzie chińskiej sieci restauracji Real Kungfu.

Lee domaga się od sieci fast foodów 210 mln juanów, czyli 30 mln dol. zadośćuczynienia za wykorzystanie bez pozwolenia wizerunku Bruce'a Lee. Dodatkowo spółka żąda 88 tys. juanów za koszty postępowania sądowego - informuje portal China Daily.

Sieć restauracji informuje: Tego logo używamy od 15 lat

Spór dotyczy logo firmy, na którym widnieje czarnowłosy mężczyzna ubrany w żółtą koszulę, przyjmujący pozę sugerującą gotowość do walki. Firma używa tego loga od lat, co potęguje zdziwienie związane z pozwem. Shannon Lee domaga się zaprzestania używania wizerunku jej ojca, natomiast Real Kungfu utrzymuje, że wszystko działa zgodnie z prawem i za pozwoleniem władz.

 

Jak donosi serwis Today, sieć restauracji w krótkim czasie odniosła się do oskarżeń. Firma w komunikacie opublikowanym na swoim koncie na chińskim portalu społecznościowym Weibo zaznacza: "Sieć Real Kungfu wnioskowała o to logo i uzyskała na nie pozwolenie po rygorystycznej kontroli dokonanej przez krajową agencję znaków towarowych, używamy go już od 15 lat".

Sieć Real Kungfu została założona w 1990 r. i posiada obecnie około 600 restauracji w Chinach.

Zobacz również - Taekwondo fitness - nowa metoda treningowa, która wysmukla ciało i rzeźbi mięśnie:

Zobacz wideo
Więcej o: