Doszczętnie spłonęła jedna z najlepszych niemieckich restauracji. Miała trzy gwiazdki Michelin

Niemiecka restauracja "Schwarzwaldstube" odznaczona trzema gwiazdkami przez Przewodnik Michelina spłonęła w sobotnią noc 4 stycznia 2020 roku. Mieściła się ona w hotelu w mieście Baiersbronn. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Pożar wybuchł w części hotelu, w której znajdował się lokal "Schwarzwaldstube", ale obyło się bez ofiar. Jeden z gości zatruł się dymem, została mu udzielona pomoc medyczna.

Restauracja "Schwarzwaldstube" była uznawana za jedną z najlepszych w Niemczech. - Oczywiście, to wielka starta - powiedział Heiner Finkbeiner, do którego rodziny należała restauracja. Wspomniał też, że bardzo cieszy się, iż nikomu nic poważnego się nie stało.

Wszystko inne można odbudować

- podsumował Finkbeiner.

 

To tak, jakby spłonął mój własny salon

Główny szef kuchni Torsten Michel stwierdził, że to, co się stało, jest niewątpliwie tragiczne. Podkreślił również, że to tylko budynek. Nikt z pracowników nie ucierpiał, więc będzie można wznowić pracę restauracji, gdy zostanie ona odbudowana.

Pożar wzbudził spore emocje. W sprawie wypowiedział się również były szef kuchni "Schwarzwaldstube" Harald Wohlfahrt, który stwierdził: "To tak, jakby spłonął mój własny salon, część mojego domu".

Więcej o: