Legendarna francuska restauracja traci jedną z trzech gwiazdek Michelina. Jej założycielem był słynny szef kuchni - Paul Bocuse

Restauracja słynnego Paula Bocuse, jednego z najbardziej docenianych szefów kuchni świata straciła właśnie jedną z trzech gwiazdek, przyznawanych przez prestiżowy przewodnik kulinarny Michelina. Dotychczasowe odznaczenie utrzymywała przez 55 lat, od 1965 roku.

Legendarna restauracja Auberge du Pont de Collonges traci gwiazdkę

Niemal w dwa lata po śmierci Paula Bocuse - zwanego przez wielu szefów kuchni "papieżem gastronomii" (więcej na temat), jego legendarna restauracja - Auberge du Pont de Collonges - straciła jedną z trzech gwiazdek Michelina. Jak poinformowali dziś agencję AFP przedstawiciele słynnego, czerwonego przewodnika, jej kuchnia "nadal pozostaje znakomita, ale nie na poziomie trzech gwiazdek".

Jak powiedziała rzeczniczka Elisabeth Boucher-Anselin, szefowa przewodnika Gwendal Poullennec odwiedziła restaurację w czwartek, by osobiście przekazać nieprzyjemne wieści. Rodzina Bocuse i jego zespół przyznają, że decyzja przewodnika bardzo ich zasmuciła. Z kolei sławny szef kuchni Marc Veyrat, który niedawno pozwał przewodnik Michelin za to, że odjęto mu jedną gwiazdkę, opisał ten ruch jako "żałosny".

Jedyna taka restauracja

Położona w pobliżu Lyonu Restauracja Auberge du Pont de Collonges zdobyła trzy gwiazdki w 1965 roku. Jest jedyną francuską restauracją, która może się poszczycić utrzymywaniem tak wysokiej noty przez więcej niż cztery dekady.

Jej założyciel, Paul Bocuse był jednym z najsłynniejszych szefów kuchni świata, a także pionierem tzw. nouvelle cuisine. W swojej karierze zdobył liczne nagrody i odznaczenia. Od 1975 roku był komandorem Legii Honorowej, a w roku 2011 The Culinary Institute of America nagrodził go tytułem Szefa Kuchni Stulecia (Chef of the Century). Od jego nazwiska bierze też swą nazwę prestiżowy konkurs kulinarny, w którym rywalizują młodzi szefowie kuchni z całego świata - Bocuse D'or.

Podpalił samochód i… własną stopę. Atak podpalacza przed restauracją we Francji

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (12)
The Auberge du Pont de Collonges straciła jedną z trzech gwiazdek Michelin
Zaloguj się
 • tpdlagier

  Oceniono 8 razy 6

  No i masz babo plecak! A właśnie miałem rezerwować u nich stolik. Ale tylko z dwoma gwiazdkami nie ma sensu.

 • cezaryk

  Oceniono 4 razy 2

  Gryczana z dżemem była przypalona!

 • c.t.k

  Oceniono 2 razy 2

  Faktem jest, że niektóre ze znanych restauracji, tak samo są wybitne jak Beaujolais Nouveau.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 1

  Dotychczasowe odznaczenie utrzymywała przez 55 lat. To dostali je jeszcze za Luisa de Funesa. To zabawne. I od tego czasu nie wymieniono nikogo w kuczni? Albo kupowali wszystko w Lidlu?

 • carolina_reaper

  Oceniono 2 razy -2

  Wszystko musi myc otagowane? Chooj z gwiazdkami, liczy sie co ludzie mowia.a nie jakies celebryckie experty

 • piotrt707

  Oceniono 4 razy -2

  Kwa znowu te gwiazdki. Dajcie spokój. Jesteśmy normalni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX