McDonald's wprowadza nowe słomki i kubki do lodów. Zastąpią dotychczasowe plastiki

Co chwila zarzuca się nas informacjami o nadprodukcji plastiku i zbieraniu się go w oceanach. Polski zarząd McDonald's odpowiedział na problemy środowiska i postanowił walczyć ze zbyt dużą produkcją tego materiału.

Nowe słomki z McDonald's

Co roku w restauracjach sieciówki zużywa się około 160 milionów słomek, 23 miliony kubeczków do lodów oraz 3,5 miliona patyczków do balonów. To spore liczby. Dlatego, by zadbać o naszą planetę, w polskich restauracjach McDonald's nie będzie można już dostać wspomnianych plastikowych dodatków i opakowań. Te, których używano dotychczas, zostaną zastąpione wersjami papierowymi. Jak czytamy w najnowszej informacji na oficjalnej stronie sieci:

Papierowe słomki w McDonald’s przeszły wiele testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności. Nowe rozwiązania opracowano w oparciu o reakcje konsumentów badane w wybranych restauracjach. 

Papierowe słomki w polskich restauracjach pierwsze w obrębie sieci

Nowe, papierowe dodatki są wykonane z certyfikowanego papieru, który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, a dodatkowo jego produkcja i wykorzystanie odbywają się w sposób przyjazny gospodarce leśnej. Zamoczone w wodzie mają wytrzymać w niej przez 5,5 godziny bez namakania, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym od poprzedniej wersji. 

Nowe papierowe słomki w 100 proc. nadają się do recyklingu. Już teraz w większości naszych lokali znajdują się kosze umożliwiające segregację śmieci. Zmiana opakowań oraz technologie stosowane przez recyclerów umożliwiają nam stopniowe zamykanie obiegu i przetwarzanie odpadów np. na ręczniki papierowe

– mówi Tomasz Kurpiewski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju McDonald's Polska, cytowany na stronie sieci.

Macie wątpliwości, jak segregować niektóre rodzaje śmieci? Zobaczcie nasze wideo.

Zobacz wideo

W Polsce funkcjonuje ponad 440 restauracji McDonald's. Papierowe dodatki wprowadzono w każdej z nich. Od 23 stycznia bieżącego roku można więc korzystać wyłącznie z tych w pełni przyjaznych środowisku.

Polska jest pierwszym rynkiem w systemie McDonald’s, w którym wdrożono tak nowoczesne rozwiązanie

- czytamy na stronie sieciówki.

Zobacz również:

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter.

Więcej o: