Mieszkańcy bloku w Indiach zgłosili problem z wodą. Z kranów leciał alkohol

Zdarza się, że z kranów leci brudna woda. Czasem to wynik prac budowlanych lub awarii hydraulicznej. Taki przypadek zgłosili mieszkańcy jednego z bloków w Triśurze w południowych Indiach, jednak awarii nie było.

Alkohol w kranach

Jakiś czas temu pisaliśmy o ciekawym znalezisku na dnie Bałtyku (więcej o tym: Z Bałtyku wydobyto 900 butelek ponadstuletniego alkoholu. Odkrywcy nie znają jeszcze wartości). Podobną niespodziankę odkryto w Indiach. W poniedziałkowy poranek mieszkańców bloku w Triśurze w regionie Kerala zaniepokoiła brudna i nieładnie pachnąca ciecz, która wydobywała się z ich kranów zamiast wody. Po zgłoszeniu tego odpowiednim służbom i zbadaniu sprawy okazało się, że za tym zjawiskiem stoi urząd do spraw akcyzy. Co mają podatki do zanieczyszczonej wody w kranach? 

To, co wydobywało się z kuchennych i łazienkowych rur w tym bloku, było mieszanką alkoholi, a konkretnie piwa, brandy i rumu. Manna z nieba? Okazuje się, że to wynik wylania skonfiskowanych przez urząd nielegalnych trunków do specjalnie wykopanego w tym celu dołu w ziemi, który znajdował się w pobliżu bloku. Łącznie wylano tam aż sześć tysięcy litrów płynu.

Może was również zainteresować: Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? Wyjaśniamy w poniższym wideo.

Nielegalny alkohol, który urzędnicy umieścili w jamie po zajęciu go na polecenie sądu, przedostał się przez glebę do studni - tej samej studni, która zaopatrywała mieszkańców 18 mieszkań w dzielnicy Triśur w wodę pitną

- czytamy na stronie BBC

Władze zajęły się oczyszczaniem wody, jednak proces ten może potrwać aż miesiąc. W tym czasie, 18 rodzin musi polegać na dostawach wody z zapewnionego innego źródła. Jak powiedział Joshy Malyiekkal, właściciel kompleksu apartamentów:

Władze dostarczają około 5000 litrów wody dziennie, jednak to zbyt mała ilość, jak na tak wiele mieszkań w budynku. Studnia była dotychczas głównym źródłem wody.
Więcej o:
Komentarze (8)
Mieszkańcy bloku w Indiach zgłosili problem z wodą. Z kranów leciał alkohol
Zaloguj się
 • o.666

  Oceniono 7 razy 5

  cud przemiany wody w wódę!

 • pawel49

  Oceniono 4 razy 2

  A mówiłem Marysi, żeby Marysia nie korzystała z łazienki.

 • z_lasu

  Oceniono 1 raz 1

  - Halo? Wodociągi?
  - Tak, słucham.
  - Z mojego kranu płynie woda!
  - A co ma płynąć?
  - Sądząc po rachunku, to ku..a burbon!

 • eisbergh

  Oceniono 1 raz 1

  O matko z corka! A myslalem, ze to cud wymodlony w lublinie albo kielcach. Pincsetplusy bylyby pielgrzymke zorganizowaly z calej polski b do tego cudownego miejsca

 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  No w Polsce to by doliczono mieszkancom akcyze i na dodatek karna ........ wyliczenie wg. wskazan wodomierza.

 • tetetka5

  0

  a ja pamiętam inny ciekawy przypadek sprzed blisko 30 lat. Mieszkałem wtedy w kamienicy, gdzie była tylko zimna woda, a pewnego razu z kranu popłynęła ...gorąca woda. Trwało to około 2 godziny, później wszystko wróciło do normy. Zastanawiałem się jak to było możliwe?

 • snowbird1

  Oceniono 5 razy -3

  Nie ma czegos takiego jak czysty alkohol. Chemia, towarzyszu redaktorze.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX