Biedronka. W 2020 taniej niż w 2015? W nowej gazetce pokazali paragony

W najnowszej gazetce sieci Biedronka znaleźć można porównanie paragonów, które sugeruje, że obecnie za zawarte w nich towary zapłacimy mniej niż w 2015 roku. Czy rzeczywiście w popularnym dyskoncie jest teraz taniej?

Biedronka chwali się niskimi cenami

W najnowszej gazetce sieci Biedronka pojawiła się przykuwająca oko grafika. Porównano na niej dwa paragony z 2015 i 2020 roku. Wyżej zamieszczono napis: "Taniej niż w 2015 r.". Rzeczywiście, choć na obu paragonach widnieją te same produkty, cena na tym z 2020 jest niższa o nieco ponad siedem złotych.

Wprawne oko od razu zauważy, że ceny w Biedronce w rzeczywistości wcale nie spadły względem tych z 2015 roku. Niższa kwota na paragonie z 2020 roku to efekt promocji, która obowiązuje wtedy, gdy zakupimy wszystkie zawarte na nim produkty.

W promocji Biedronka oferuje zawarte na paragonie produkty za cenę 29,99 zł. To efekt rabatu, który wynosi 11,18 zł. Zgodnie z zawartą w gazetce informacją, nalicza się on w kasie. Obowiązuje również limit sześciu sztuk każdego produktu na paragonie.

Sprawdzone - oryginał czy dyskont - które słone przekąski lepsze? Zobacz w naszym filmie:

Zobacz wideo

Biedronka - rzeczywiście jest taniej?

Jak łatwo wyliczyć, sumując kwotę promocyjną z rabatem, rzeczywisty koszt produktów bez obniżki to 41,17 zł. To niewiele, bo o 4,15 zł więcej niż na paragonie z 2015 roku.

Jak pokazują analizy, przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku przez ASM Sales Force Agency (ASM SFA), Biedronka to rzeczywiście jedna z najtańszych sieci sklepów w Polsce. Najtańszym miejsce do robienia zakupów w roku 2019 okazał się Auchan. Kolejne miejsca zajęły sklepy Kaufland, Biedronka, Tesco, Carrefour (więcej na ten temat: Ceny w hipermarketach i dyskontach. Wiemy, gdzie jest najtaniej).

Więcej o: