W tym roku wyjdzie ostatnią książka Anthony'ego Bourdaina. Czy i kiedy będzie dostępna w Polsce?

Wiadomość o nagłej śmierci Anthony'ego Bourdaina 8 czerwca 2018 roku zaskoczyła wszystkich fanów ekscentrycznego kucharza. Bourdain był w trakcie pisania swojej nowej książki, która została dokończona przez jego asystentkę, Laurie Woolever.

Ostatnia książka Anthony'ego Bourdaina wyjdzie w tym roku

Datę wydania "World Travel: An Irreverent Guide" zaplanowano na 13 października. Będzie to zbiór refleksji kucharza na temat jego ulubionych miejsc w różnych częściach świata. W książce znajdą się również dopiski rodziny i przyjaciół Anthony'ego Bourdaina.

Powrót do pracy nad manuskryptem był dla mnie wyczerpującym przeżyciem. Wciąż opłakuję tę ogromną stratę, jaką było odejście Anthony'ego

- mówiła w 2018 roku Laurie Woolever w wywiadzie dla CNN po śmierci Bourdaina, który czytamy na portalu Fine Dining Lovers

Zobacz wideo Zobaczcie także iście restauracyjne danie, które możecie łatwo przygotować we własnym domu. Oto piękne i przepyszne raviolo z płynnym żółtkiem i ricottą.
Praca nad książką, w której znajdą się historie rodziny i przyjaciół Anthony'ego , to był dla mnie ogromny zaszczyt. Miałam szczęście blisko współpracować z Tony'm i cieszę się, że byłam w stanie doprowadzić do publikacji jego spostrzeżeń na temat miejsc, które odwiedził

- mówi Woolever, promując ostatnią książkę Anthony'ego Bourdaina. Wieść o planach wydania książki została ogłoszona niedługo po śmierci matki pisarza, która zmarła w wieku 85 lat.

Książkę można zamawiać w preorderze na stronie Amazon.com. Nie ma na razie oficjalnej informacji, czy jakieś wydawnictwo planuje wydanie książki na polskim rynku.

Kim był Anthony Bourdain?

Anthony Michael „Tony” Bourdain był urodzonym w 1956 roku w Nowym Jorku szefem kuchni, podróżnikiem, restauratorem i prezenterem telewizyjnym pochodzenia francusko-żydowskiego. Prowadził wiele programów podróżniczo-kulinarnych, sławę przyniosły mu "Anthony Bourdain: No Reservations" oraz "Anthony Bourdain: Parts Unknown".

Według magazynu People, Anthony Bourdain w ciągu swojego życia posiadał 12 paszportów. Podróżował przez około 250 dni roku, odwiedził niemal 100 krajów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.