KFC w Holandii przez tydzień nie będzie sprzedawać mięsa. Dołącza do narodowej kampanii

Holenderski oddział KFC robi ukłon w stronę wegetarian. Przez tydzień nie będzie sprzedawać mięsnych dań. Dlaczego? To odpowiedź na narodową kampanię.

Trendy żywieniowe się zmieniają. Jemy coraz mniej mięsa. Dlatego wiele sieci fast food szuka rozwiązań, by utrzymywać stałych gości i zachęcać nowych. Pisaliśmy już o tym, że McDonald's wprowadził do oferty vege nuggetsy, zaś Burger King w zeszłym roku zainteresował się bezmięsnym burgerem (więcej o tym: Burger King planuje wprowadzić do swojej oferty bezmięsnego burgera. Klienci nie poczują różnicy). Również w KFC testowano wegańskie zamienniki mięsa (więcej: Nuggetsy z kurczaka... bez kurczaka).

KFC bez mięsa?

Ta ostatnia sieć postanowiła pójść o (spory) krok dalej. W holenderskim oddziale KFC w Rotterdamie przez tydzień nie będzie można dostać mięsnych potraw. Ale jak to? Przecież smażony kurczak to ich sztandarowe danie! Okazuje się, że sieciówka dołącza do obchodów narodowego holenderskiego tygodnia bez mięsa, który funkcjonuje od 2018 roku. 

Zobacz wideo Zainspirowaliśmy was do zjedzenia czegoś fast foodowego, ale w wersji wege? Przygotujcie wyjątkowe nuggetsy z halloumi.

Od 9 do 15 marca we wspomnianym oddziale KFC będzie można dostać jedynie bezmięsne dania. Smażony kurczak zostanie zastąpiony roślinnym odpowiednikiem. Przy okazji sieciówka wprowadzi do swojej stałej oferty nową kanapkę - the Chickenless Chicken Burger, czyli dosłownie kurczakburger bez kurczaka. Kotlet powstał na bazie substytutu mięsa o nazwie Quorn, którego głównym składnikiem są mykoproteiny.

Co sądzicie o takiej inicjatywie sieciówki? Spróbowalibyście bezmięsnych propozycji KFC?

Więcej o:
Komentarze (3)
KFC w Holandii przez tydzień nie będzie sprzedawać mięsa. Dołącza do narodowej kampanii
Zaloguj się
 • wasaty_janusz

  Oceniono 2 razy 2

  Mozna, ale po co

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 2 razy 2

  >W holenderskim oddziale KFC w Rotterdamie przez tydzień nie będzie można dostać >mięsnych potraw.

  Tydzień bez kurczaka - tydzień bez KFC

 • kixx

  Oceniono 2 razy 2

  Widocznie wyszło im że na tym zarobią więcej niż na tradycyjnym menu.
  Jeśli zarobią mniej to ktoś kto to wymyślił dostanie po łapkach .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX