Janusz Palikot wybuduje domki, w których z kranu będzie leciało piwo. Pierwszy taki projekt w Europie Środkowo-Wschodniej

Piwo płynące z kranów brzmi jak marzenie każdego fana tego trunku. Okazuje się, że może się ono spełnić, bowiem Janusz Palikot - właściciel browaru Tenczynek - planuje wybudować domy z taką właśnie atrakcją.

Alkohol z kranów - klątwa czy zbawienie?

Pisaliśmy niedawno o alkoholu, który popłynął z kranów w indyjskiej miejscowości (więcej o tym: Mieszkańcy bloku w Indiach zgłosili problem z wodą. Z kranów leciał alkohol). Sami mieszkańcy nie byli zadowoleni, ponieważ czasowo pozbawiono ich wody. Są jednak osoby, które dałyby wiele za taką atrakcję w domu. Wygląda na to, że już bliskiej przyszłości będzie można ziścić to marzenie.

Domki z piwem w kranach

Janusz Palikot, właściciel browaru Tenczynek, postanowił wybudować cztery domki piwne. Z ich kranów poza wodą będzie płynęło także piwo - oczywiście z Tenczynka. Niestety nie będzie to darmowa funkcjonalność. Sposób naliczania opłat za alkohol będzie przypominał ten stosowany obecnie w przypadku wody, czyli poprzez zamontowanie liczników. Cena piwa ma być nieco niższa niż w przypadku butelkowanego trunku.

Domki będą miały około 100 metrów kwadratowych powierzchni i zostaną zaprojektowane na wzór nowoczesnych, przeszklonych stodół. Staną na terenach należących do firmy, a ich budowa ruszy najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Zobacz wideo Co prawda nie sprawimy, że z waszych kranów popłynie piwo, ale możemy wam podrzucić pomysł na piwną przekąskę. Zobaczcie, jak zrobić pączki z piwem.

Pierwsze domki piwne w Polsce

Jak powiedział Palikot, cytowany przez Portal Spożywczy:

Są już podobne domki piwne np. w Norwegii. W Polsce będzie to pierwsza tego typu instalacja, a także pierwszy tego typu projekt w Europie Środkowo–Wschodniej. Domy te będzie można kupić lub wynająć.

Ile będzie kosztować takie marzenie piwosza? Cena za metr kwadratowy będzie wynosić około 12 tysięcy złotych. Zatem, by pozwolić sobie na domek z piwną atrakcją, trzeba będzie przygotować 1,2 miliona złotych. 

Więcej o:
Komentarze (42)
Janusz Palikot wybuduje domki, w których z kranu będzie leciało piwo. Pierwszy taki projekt w Europie Środkowo-Wschodniej
Zaloguj się
 • gruszka1

  Oceniono 16 razy 8

  I to jest biznes. Aż szkoda, że nie ma go w polityce. Zawsze trochę zabawniej było.

 • rattenkrieger

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli któryś z nich odkręci kran w kiblu, ma z niego płynąć johnnie walker, rozumiesz?

 • klassa

  Oceniono 9 razy 1

  No i przebił wszystkie plusy pisiorskie. Piwo z kranu w domu, toć to marzenie każdego polakakatolika,

 • brutalnaprawda

  Oceniono 7 razy 1

  A w każdym domku pieczony świński łeb z jabłkiem w ryju i golonko z rusztu ....uff, chyba się rozmarzyłem :-)

 • azjael

  Oceniono 2 razy 0

  "Pierwszy taki projekt w Europie Środkowo-Wschodniej"
  W Szymbarku na Kaszubach taki domek stoi już z 10 lat jak nie lepiej.

 • antykonformista

  Oceniono 6 razy 0

  Przeszklona stodoła za ponad milin złotych.
  No ale kto bogatemu zabroni....

  PS. myślałem, że to jakiś projekt letniskowy na wynajem. ale żeby tak na własność? heh.

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy -1

  Po minusach widzę, że pajaca zabolało :-)

 • cleryka

  Oceniono 3 razy -1

  Żałuję,że w tak głupi sposób odszedł od polityki. Dziś świński ryj przydałby sie w Sejmie.Ryjów świńskich prawdziwych jest dziś w Sejmie od groma i ciut więcej..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX