Genialny trik na zamknięcie paczki chipsów. 'Jak to się stało, że dopiero teraz się o tym dowiaduję?'

Są takie informacje, o których nawet nie wiemy, że ich potrzebujemy. Dopiero gdy poznajemy jakiś nowy, odkrywczy sposób na zrobienie czegoś, zastanawiamy się: "Dlaczego przez cały ten czas żyłem/żyłam w niewiedzy?". Tak jest z trikiem, który pokazała gwiazda amerykańskiej edycji Top Chef.

Trik na zamknięcie paczki chipsów

Padma Lakshmi, prezenterka amerykańskiej edycji programu Top Chef, zamieściła na swoim Twitterze ciekawy trik. Pokazała w nim, jak zamknąć paczkę chipsów tak, by się z niej nie wysypywały. Szczelne zamknięcie opakowania może nie jest największym problemem ludzkości, ale wielu osobom zdecydowanie ułatwi codzienne życie. Jak to zrobiła Padma? Zobaczcie jej tweeta:

 Jak to się stało, że dopiero teraz się o tym dowiaduję?

- napisała w treści.

Trik zabezpieczy przed wilgocią i wypadaniem

Do zabezpieczenia otwartego opakowania można oczywiście użyć klipsów, spinaczy czy chociażby gumki recepturki. Jednak te nie zawsze są pod ręką, a sposób Padme jest bardzo prosty i pomysłowy. Dzięki takiemu zamknięciu możemy odłożyć resztę chipsów na później bez obaw, że nabiorą wilgoci z powietrza i staną się miękkie. To też świetny trik, gdy jesteśmy na dworze i chcemy zabezpieczyć chipsy przed wypadaniem z opakowania. Powinien sprawdzić się także w przypadku innego rodzaju jedzenia, które nie jest zbyt ciężkie. Odwrócenie opakowania ze sporej wielkości żelkami mogłoby skutkować poluzowaniem misternej konstrukcji, ale chrupiące talarki czy prażynki nie zepsują zamknięcia.

Zobacz wideo A może zamiast chipsów zdecydujecie się na zrobienie innej chrupiącej przekąski? Oto przepis na chrupiącą ciecierzycę.

Co sądzicie o takim sposobie zamknięcia paczki chipsów? Słyszeliście o nim wcześniej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.