Genialny trik na zamknięcie paczki chipsów. 'Jak to się stało, że dopiero teraz się o tym dowiaduję?'

Są takie informacje, o których nawet nie wiemy, że ich potrzebujemy. Dopiero gdy poznajemy jakiś nowy, odkrywczy sposób na zrobienie czegoś, zastanawiamy się - 'Dlaczego przez cały ten czas żyłem/żyłam w niewiedzy?'. Tak jest z trikiem, który pokazała ostatnio gwiazda amerykańskiej edycji Top Chef.

Trik na zamknięcie paczki chipsów

Kilka dni temu Padma Lakshmi, prezenterka amerykańskiej edycji programu Top Chef, zamieściła na swoim Twitterze ciekawy trik. Pokazała w nim, jak zamknąć paczkę chipsów tak, by się z niej nie wysypywały. Szczelne zamknięcie opakowania może nie jest największym problemem ludzkości, ale wielu osobom zdecydowanie ułatwi codzienne życie. Jak to zrobiła Padma? Zobaczcie jej Tweeta:

 Jak to się stało, że dopiero teraz się o tym dowiaduję?

- napisała w treści Tweeta.

Trik zabezpieczy przed wilgocią i wypadaniem

Do zabezpieczenia otwartego opakowania można oczywiście użyć klipsów, spinaczy czy chociażby gumki recepturki. Jednak te nie zawsze są pod ręką, a sposób Padme jest bardzo prosty i pomysłowy. Dzięki takiemu zamknięciu możemy odłożyć resztę chipsów na później bez obaw, że nabiorą wilgoci z powietrza i staną się miękkie. To też świetny trik, gdy jesteśmy na dworze i chcemy zabezpieczyć chipsy przed wypadaniem z opakowania. Powinien sprawdzić się także w przypadku innego rodzaju jedzenia, które nie jest zbyt ciężkie. Odwrócenie opakowania ze sporej wielkości żelkami mogłoby skutkować poluzowaniem misternej konstrukcji, ale chrupiące talarki czy prażynki nie zepsują zamknięcia.

Zobacz wideo A może zamiast chipsów zdecydujecie się na zrobienie innej chrupiącej przekąski? Oto przepis na chrupiącą ciecierzycę.

Co sądzicie o takim sposobie zamknięcia paczki chipsów? Słyszeliście o nim wcześniej?