Ostatnie przygotowania świąteczne? Sprawdzamy, w jakich godzinach będą otwarte sklepy

Wielkanoc tuż tuż, a wiele osób robi jeszcze ostatnie zakupy. W związku z tym sklepy wprowadziły nowe godziny otwarcia, by móc obsłużyć jak największą liczbę klientów. Sprawdzamy, kiedy będzie można zrobić zakupy.

W jakich godzinach zrobimy przedświąteczne zakupy?

Wielkanoc tak jak każde inne święto to dla Polaków okazja do wyprawienia prawdziwej uczty. Choć w tym roku celebrować będziemy nieco inaczej niż do tej pory, na stołach z pewnością nie zabraknie żurku, babki czy faszerowanych jajek. Jednak Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta nakazuje, by w sobotę przed Wielkanocą sklepy były otwarte do godziny 14. Dlatego wiele z nich przedłużyło godziny otwarcia w piątek.

Godziny otwarcia sklepów, m.in. Biedronki, Lidla, Żabki

Od 7 aż do 11 kwietnia, sklepy sieci Biedronka będą otwarte przez całą dobę. Zgodnie z ustawą w sobotę zakupy zrobimy do godziny 14. Lidle działają od godziny 6 do 24, a w niektórych sklepach przez całą dobę z godzinną przerwą pomiędzy 3 a 4 rano. W sobotę działają do 13:30. Placówki sieci Carrefour przed świętami są otwarte pomiędzy 6:30 a 23. W sobotę zakupy zrobimy od 6:30 do 12.

Zobacz wideo Jeszcze nie wiesz, co przygotować na święta? Oto kilka inspiracji.

Godziny otwarcia Żabek przed świętami przypadają na 6-22. Sklepy tej sieci stanowią wyjątek, ponieważ większość z nich będzie działała również w niedzielę oraz poniedziałek wielkanocny. W jakich godzinach? Informacje te będą dostępne w poszczególnych placówkach.

W hipermarketach Auchan zakupy zrobimy pomiędzy 6:30 a 21. W sobotę będą otwarte do 13. Z kolei Kauflandy przed świętami będą dostępne w godzinach 6-24, a w sobotę do 13. W niektórych sklepach zakupy można zrobić przez całą dobę.

Więcej o: