Najdroższe towary za darmo, czyli błąd podczas promocji w Biedronce. Ile zaoszczędził rekordzista?

W nocy z 25 na 26 kwietnia Biedronka przeprowadziła akcję "Biała Noc". Trzy najtańsze produkty miały być za darmo, ale przez błąd w systemie z rachunków znikały. te najdroższe.

Biedronka: błąd w kasach i spore "rabaty" dla klientów

Wiele osób, które postanowiły zrobić zakupy podczas „Białej Nocy”, akcji promocyjnej Biedronki, przeprowadzonej w nocy z 25 na 26 kwietnia, może mówić o niebywałym szczęściu. W ramach promocji trzy najtańsze rzeczy (wtedy, gdy klient kupił minimum 20 różnych produktów) miały być za darmo. Przez błąd w systemie kasowym klienci otrzymywali jednak za darmo… najdroższe spośród zakupionych rzeczy. Co więcej, promocja kumulowała się, więc wiele osób zaoszczędziło nawet kilkaset złotych!

Rekordowa zniżka?

Błąd został naprawiony po kilku godzinach, ale i tak wielu klientów zdążyło skorzystać z tej pomyłki, która miała ponadto zasięg ogólnopolski. Wieść o nietypowej awarii szybko się rozniosła i wiele osób specjalnie przyjeżdżała na niespodziewane zakupy. Jak informowali pracownicy sieci w rozmowie z Wirtualną Polską, za zakupy warte około 1000 zł sprytni klienci potrafili zapłacić po 50 zł. W jednej z placówek rekord zniżki wyniósł 1645 zł.

Biedronka nie odniosła się na razie do tej awarii. Nie wiadomo, jakie straty odnotowała sieć i jak rozwiąże ten problem.

Zobacz wideo Pomysł na szybki obiad - makaron jednogarnkowy.
Więcej o: