Piekarnia Czarny Chleb w Poznaniu oferuje lekcje pieczenia. Ogromne zainteresowanie fanów chleba

Pan Jacek Polewski, właściciel piekarni Czarny Chleb Jeżyce, dzieli się przepisami na chleb i poradami dotyczącymi pieczenia. Materiały wideo są dostępne dla wszystkich - można je znaleźć na profilu piekarni na Facebooku.

Piekarnia Czarny Chleb w Poznaniu - darmowe lekcje

Jak zrobić zakwas do chleba? Jak go dokarmiać? Jak zrobić chleb orkiszowy na zakwasie? Jeśli zaczniecie obserwować facebookowy profil piekarni Czarny Chleb Jeżyce, odpowiedzi na te pytania nie będą trudne.

Podczas izolacji związanej z epidemią coraz więcej osób decyduje się wypróbować swoje zdolności piekarskie. Pieczenie domowego chleba stało się prawdziwym kulinarnym trendem tego czasu. Pan Jacek Polewski, właściciel piekarni Czarny Chleb Jeżyce w Poznaniu, dzieli się swoim doświadczeniem na Facebooku. Na profilu piekarni udostępnia przepisy na różne chleby i porady dotyczące pieczenia, w tym proporcje, które pozwolą zrobić doskonały wypiek. 

Piekarnicze lekcje online

Na profilu znajdziecie między innymi przepis na chleb orkiszowy, chleb powszedni inspirowany przepisem z lat 80. czy chleb bezglutenowy. Udostępniony został również przepis na czarny chleb, a w nagraniu wziął udział Krzysztof „Grabaż” Grabowski, znany z zespołów Pidżama Porno i Strachy Na Lachy. Filmy publikowane są na żywo na Facebooku i zapisywane, więc każdy może je odtworzyć w dowolnej chwili. Poza przepisami można też zobaczyć, jak wygląda chleb świeżo upieczony przez doświadczonego piekarza i podejrzeć jego pracę.  

Zobacz wideo Szukacie pomysłu na chleb? Przygotujcie naszą wersję bez drożdży!
Więcej o: