Państwowe sklepy warzywne? Rząd rozważa projekt "Warzywniak plus"

Czy już niebawem zrobimy zakupy w państwowych sklepach? Niewykluczone. Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń przyznaje, że to bardzo możliwe.

"Warzywniak plus" od pola do stołu

W rządzie pojawił się nowy pomysł dotyczący rynku spożywczego. Tym razem to projekt "Warzywniak plus", czyli państwowa sieć sklepów spożywczych, które miałyby wesprzeć sektor rolno-spożywczy. Czy to znaczy, że już niedługo zrobimy zakupy w państwowych sklepach? Wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń, przyznaje, że jest taka możliwość.

Soboń, zapytany, przez Money.pl, czy poza produkowaniem żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego, są plany stworzenia państwowej sieci spożywczej, odpowiedział:

Bylibyśmy obecni od pola do stołu. Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno czymś, co by uzupełniało to, nad czym w tej chwili pracujemy, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych i polskich grup producenckich.

Wiceminister został także zapytany o to, czy sieć byłaby dużą konkurencją dla sklepów, takich jak Lidl lub Biedronka. Jego zdaniem państwowa sieć spożywcza nie zagraża działalności sieci prywatnych. 

Zobacz wideo

Co sądzicie o tym pomyśle? Robilibyście zakupy w takich sklepach?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.