Jak szybko obrać cebulę? Banalny patent z TikToka zawojował Internet

Krojenie cebuli przyprawia o łzy nawet największych twardzieli. O tym, co zrobić, żeby oczy nie szczypały podczas tej czynności, pisano już wiele razy. Czas zadać inne pytanie: jak obierać cebulę, by nie wyciskała łez? James Rembo z Colorado opublikował na Instagramie banalny sposób, który spopularyzowano na TikToku. Sprawdźcie.

Jak obrać cebulę, by nie szczypała w oczy?

Mrożenie cebuli, moczenie jej, branie do ust zapałek… Sposobów na to, by cebula nie szczypała w oczy podczas obierania, jest wiele i – bądźmy szczerzy – nie wszystkie działają. Amerykanin James Rembo opublikował na swoim profilu na Instagramie filmik (który zdobył ogromną popularność przez udostępnienie go na TikToku), na którym pozbawia cebulę łupiny w bardzo prosty sposób. Internauci szybko podchwycili jego pomysł i uznali go za genialny.

 

W opublikowanym filmiku widzimy, jak kucharz zgniata kawałek cebuli jednym uderzeniem. Brązowa łupinka łatwo odpada i nie jest potrzebne żmudne, wyciskające łzy obieranie. Internauci zachwycili się pomysłem Rembo.

Moje życie właśnie stało się lepsze.
Geniusz.
Świetny pomysł!

– pisali o metodzie kucharza.

Zobacz wideo Zobacz także: Ziemniaki, jajko, czosnek. Teraz nie będziesz miec problemów z obieraniem czegokolwiek.

Jak obrać cebulę, korzystając ze sposobu Jamesa Rembo?

Cebulę (w łupince) należy przekroić na pół – wtedy zwykle możliwe będzie oddzielenie części środkowych, mniejszych warstw. Wierzchnią warstwę ustawiamy na płaskim, twardym podłożu, a następnie uderzamy pięścią. Łupinka powinna odpaść w jednym kawałku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.