Potrzebujesz ziół do obiadu, a sklepy zamknięte? W Gdańsku powstała pachnąca farma miejska

Gdańszczanie! Zapomnieliście zaopatrzyć się w świeże zioła podczas zakupów, a sklepy już zamknięte? Nie ma się czym martwić. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotował farmę miejską, z której każdy może sobie uszczknąć świeże zioła.

Zioła w centrum miasta

Dzięki Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni w mieście powstały farmy, z których każdy może sobie uszczknąć świeże listki. Farmy pojawiły się w dwóch lokalizacjach – na ulicy Grobla IV oraz na ulicy Za Murami. Jest tam aż 27 donic ze świeżymi ziołami. Jakimi?

Wśród 27 skrzyń z roślinkami pojawiły się trzy kompozycje:

  • Pierwsza zawiera m.in. miętę, lubczyk, ziele angielskie, tymianek, rozmaryn, koper, majeranek, oregano, ziele oliwne i bazylię, czyli najbardziej popularne zioła kulinarne.
  • Druga to kompozycja lecznicza – m.in. różne rodzaje mięty, czystek, hyzop, rodzynek brazylijski, szałwia, kalaminta i bazylia.
  • Trzecia z kompozycji to zioła do aromaterapii: m.in. szałwia, melisa, lawenda, tymianek i oregano.

Dla wszystkich, ale z rozwagą

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przypomina, że ziół nie wolno wyrywać, należy jedynie uszczknąć odrobinę. Dzięki temu zioła lepiej będą się rozrastać i coraz więcej osób będzie mogło skorzystać z farmy miejskiej.

Projekt edukacyjny Miejskie Farmy organizowany przez miasto Gdańsk ma na celu popularyzację uprawy ziół na balkonach i w przydomowych ogródkach wśród mieszkańców. Ma także zwrócić uwagę na dbanie o miejską zieleń i konieczność pielęgnacji roślin.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.