Czy są już grzyby? Pewnie, że są. Sprawdzamy, gdzie ich szukać [MAPA GRZYBÓW]

Choć sezon przypada raczej na późne lato i jesień, już teraz w lasach pojawiają się grzyby. Grzybiarze donoszą, gdzie zebrali najwięcej, a dane można znaleźć w internecie. Zatem gdzie warto się wybrać na grzybobranie?

Czy są już grzyby 2020?

Grzybobranie to sport narodowy Polaków. Uwielbiamy wychodzić do lasu w dużej mierze po to, by się zrelaksować, a przy okazji zebrać coś dobrego na obiad czy do słoików na zimę. Prawdziwy wysyp tych darów lasu przypada na późne lato i jesień, jednak już teraz wielu grzybiarzy chwali się pełnymi koszami. Gdzie ich szukać?

Grzyby 2020 – raport Hapsa

Najlepszym źródłem informacji są fora i grupy zrzeszające grzybiarzy. Ci chętnie dzielą się zdjęciami zbirów i danymi, gdzie ich dokonali. By uzyskać skondensowane informacje, warto odwiedzić stronę grzyby.pl. Można na niej znaleźć mapkę, na której ukazane są miejsca najobfitszych zbiorów zgłoszonych przez grzybiarzy.

embed

Gdzie na grzyby?

Jak sytuacja grzybowa kształtuje się obecnie? Powyższa mapka obrazuje, gdzie znajdziemy najwięcej grzybów. Co prawda zbiory nie są aż tak imponujące, jak te zgłaszane jesienią, jednak i teraz można wrócić z lasu z pełnym koszem. Największy wysyp grzybów przypada na województwo pomorskie, małopolskie i śląskie, a także pogranicze województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Nieco mniej znajdziemy w regionie podkarpackim, łódzkim oraz kujawsko-pomorskim. Najmniejsze zbiory zgłaszane są na Dolnym Śląsku oraz Podlasiu.

Zobacz wideo Co zrobić z zebranymi grzybami? Jedną z opcji jest turbo aromatyczne kaszotto. Zobacz, jak je zrobić
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.