Nie będzie plastikowych zabawek Happy Meal. McDonald's zmienia strategię

Plastikowe zabawki dodawane do zestawów Happy Meal niebawem staną się przeszłością. McDonald's zmienia strategię.

Zmiany w McDonald's

Klienci sieci McDonald’s muszą nastawić się na zmiany. Jak zapowiedział Adam Pieńkowski, prezes polskiego oddziału McDonald's, w wywiadzie dla portalu Business Insider, kryzys zawsze wymusza zmianę, a ta może być szansą dla każdej organizacji. Co się zmieni w popularnym fast-foodzie?

Pieńkowski ogłosił, że w tym i w przyszłym roku uwaga zostanie skupiona na digitalizacji i mobilności, aby usprawnić obsługę klienta. Zmodernizowana zostanie linia DriveThru, będą też prace nad rozbudową aplikacji mobilnej.

Zobacz wideo Zobacz także: Burgery z kurczaka

W Happy Mealach nie będzie zabawek

Planowana jest także całkowita rezygnacja z zabawek dodawanych do zestawów Happy Meal. Powodem takiej decyzji jest plan ograniczenia plastiku przez McDonald’s. Już teraz klienci, zamiast plastikowej zabawki, mogą wybrać dla dziecka książeczkę. Wiadomo jednak, że nie jest to docelowe rozwiązanie, ponieważ wiele osób nie jest usatysfakcjonowanych taką możliwością.

Pieńkowski powiedział także, że McDonald’s pracuje nad roślinną alternatywą dla swoich mięsnych produktów. Produkty na bazie "mięsa" roślinnego nie trafią jednak do testów w Polsce w tym roku. Na roślinnego burgera w Maku trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

Więcej o: