Wódka o smaku piwa? Takie rzeczy tylko w Polsce

Wódka i piwo to chyba najczęściej wybierane w Polsce alkohole. Nie powinien więc dziwić fakt, że w końcu ktoś wpadł na pomysł połączenia obu trunków. A jednak dziwi. Co z tego wyszło? Wódka o smaku piwa.

Piwo i wódka, czyli jak powstał Beerbrand

Na ten nietypowy pomysł wpadli właściciele Browaru Brodacz i destylarni Wolf&Oak, czytamy na stronie Antyradia. Połączyli siły, by stworzyć Beerbrand - 40-procentowy trunek o smaku kalifornijskiej IPY. W efekcie przedestylowania 2500 litrów flagowego piwa browaru powstały 384 butelki mocnego alkoholu o pojemności 0,7 litra.

Podstawą było nasze "California IPA", wyróżniające się cytrusowo-żywicznym aromatem amerykańskich chmieli. Teraz smakiem i aromatem bliskim każdemu miłośnikowi kraftowego piwa mogą cieszyć się także fani mocniejszych trunków. Mam nadzieję, że nasza piwna okowita doczeka się kolejnego wydania.

- mówi Tomasz Brzostowski, założyciel Browaru Brodacz, cytowany na stronie Antyradia.

Piwo i wódka, czyli jak powstał BeerbrandPiwo i wódka, czyli jak powstał Beerbrand fot. Facebook / Wolf & Oak

Wódka o smaku piwa rozeszła się jak ciepłe bułeczki

Premiera wypadła na początek września i prawdopodobnie zaskoczyła samych producentów. Prawie połowa partii rozeszła się w ciągu czterech godzin. Pozostała część została reglamentowana i będzie można ją dostać w niektórych sklepach oraz na wybranych festiwalach czy wydarzeniach branżowych. Cena butelki to 120 zł.

Czy będzie jeszcze okazja nabyć ten wyjątkowy trunek?

Beerbrand spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Producenci nie wykluczają zatem dalszej współpracy i wznowienia produkcji.

Zobacz wideo Zobacz także: Piwne pączki - comfort food w nieco innej odsłonie.
Więcej o: