Nowy, rodzinny lokal Magdy Gessler i Tadeusza Mullera. Komentarze: 16 zł za drożdżówkę?!

Słodko Słony Familia to nowy lokal Magdy Gessler i jej syna Tadeusza Mullera, który 17 października został otwarty na warszawskim Wilanowie. Ceny dań? Niektórych zwaliły z nóg. Internauci nie zostawiają na właścicielach suchej nitki.

Nowa restauracja Magdy Gessler i Tadeusza Mullera

Słodko Słony Familia to nazwa nowego lokalu restauratorki. Okazuje się, że aby w nim zjeść, trzeba przygotować się na spory wydatek. Za drożdżówkę zapłacimy tam 16 zł, litr rosołu lub zupy pomidorowej kosztuje 60 zł, a gołąbki z cielęciną – 65 zł. W sieci nie brakuje komentarzy osób, które twierdzą, że to już przesada nawet na restaurację Magdy Gessler.

Restauratorka odniosła się do tych zarzutów na Facebooku (zachowano oryginalną pisownię):

(...) Znacie od lat moje przepisy, pasję, jakość.. Te miejsca są jak spiżarnia smaku, zapachu, który wydobywa się i kusi już na ulicy.. )) Do tego dążyłam - aby przyciągać was prawdą :)) ..Każde danie w karcie, każda słodkość.. to nabita jak bomba w dobre składniki kulinarny rarytas;)) To nas różni od innych.. pustych . pozbawionych smaku i dobrych składników posiłków...

Przykład.. Nasza drożdżówka to przede wszystkim 250 gram maku ucieranego z miodem lipowym, wzbogaconego o rodzynki, migdaly, orzechy wloskie z dodatkiem amaretto a także konfitowana przez nas skórka pomarańczowa i cytrynowa.. Mak mielimy 6 razy, dodajemy kogel-mogel i otulamy go ciastem drożdżowym wg. Zasady – na kilogram maki 40 zoltek, 20 całych jaj. Drożdżówkę koronujemy kremem waniliowym na żółtkach i świeżej, domowej śmietanie. (...)

Zobacz wideo Nabraliście ochoty na drożdżówki? Przygotujcie je w wersji jesiennej - z dynią

Słodki Słony Familia

Nowa restauracja Magdy Gessler i jej syna to połączenie sił dwóch pokoleń. Tadeusz Muller zapewnia, że w restauracyjnym menu znajdują się tradycyjne przepisy i doskonałe składniki. Informuje, że karta będzie pełna polskich propozycji nie tylko mięsnych, lecz także wegetariańskich i wegańskich, nie zabraknie też akcentów hiszpańskich i bliskowschodnich. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.