Bakterie Listerii w serze z Lidla. Sieć apeluje o zwrot produktu

GIS opublikował ostrzeżenie dotyczące wycofania z obrotu partii sera dostępnego w Lidlu ze względu na obecność bakterii Listerii. Chodzi o ser kozi z terminem przydatności do 26.10.2020 roku.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ogłoszenie o wycofaniu ze sklepów sieci Lidl partii sera koziego. Chodzi dokładnie o produkt pod nazwą „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”, którego termin przydatności do spożycia przypada na 26.10.2020 r. Powodem wycofania jest obecność bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej partii produktu, wykryta podczas badań zleconych przez dystrybutora.

Sieć sklepów Lidl oraz dostawca, PPH Temar Sp. z o.o., proszą klientów, którzy kupili wskazany ser, o jego zwrot. Prośba dotyczy również napoczętych opakowań produktu, nie ma konieczności okazywania paragonu. Zwroty przyjmowane są w każdym Lidlu.

Wszyscy, którzy spożyli ów ser proszeni są o obserwację zdrowia i w razie wystąpienia niepokojących objawów listeriozy o natychmiastowy kontakt z lekarzem. Informacje dostępne są na stronie GIS-u pod hasłem „listerioza”

Jednocześnie Lidl oraz PPH Temar Sp. z o.o. przepraszają za zaistniałą sytuację i informują, że wszystkie inne partie sera sprzedawane w Lidlu są bezpieczne i można je spożywać bez obaw.

Zobacz wideo
Więcej o: