Pracownicy gastronomii popierają #strajkkobiet. Pioruny na pączkach, ciastkach, w kawie

Od kilku dni w Polsce kobiety (i nie tylko) protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa do aborcji. Swoje wsparcie okazują także pracownicy branży gastronomicznej, którzy zresztą w ostatnich miesiącach też lekko nie mieli. Działaniami podzielili się na swoich profilach na Facebooku i Instagramie.

Gastronomia wspiera #strajkkobiet

Wiele lokali gastronomicznych stoi na skraju bankructwa. Pomimo tej, dla wielu tragicznej, sytuacji pracownicy postanowili okazać swoje wsparcie kobietom w jednym z najbardziej burzliwych sporów politycznych w ostatnich latach. Niektórzy pokazują je poprzez grafiki, inni sprzedają chleby czy ciastka ze znanymi z transparentów wzorami, jeszcze inni oferują wsparcie finansowe strajku z zysków ze sprzedaży konkretnych produktów. W proteście biorą też udział instagramowi foodies. Zobaczcie naszą galerię wpisów na Instagramie i Facebooku.

Sieć cukierni Lukullus dołączyła do strajku. Przedstawiciele zaoferowali przekazanie zysków ze sprzedaży swoich napoleonek do końca roku na rzecz strajkujących. Post polubiono prawie sześć tysięcy razy, a w komentarzach pojawiła się lawina pozytywnych wpisów.

Za to popularna cukierniczka z okolic Poznania w ramach protestu przygotowała wyjątkowy tort. Na białych piętrach jej ciasta pojawiły się krwistoczerwone dekoracje z wymownym piorunem. Co w komentarzach? Oklaski, serca i słowa poparcia.

 

Do strajku dołączyła także znana warszawska piekarnia Cała w mące (jakiś czas temu pisaliśmy o jej właścicielce, która w czasie epidemii rozdawała chętnym zaczątki zakwasu, by mogli upiec własny chleb). Można tam dostać specjalny chleb. Sami zobaczcie.

Popularnym strajkowym trendem stały się ciasteczka z piorunującą dekoracją. Na Instagramie można znaleźć zarówno przepisy przygotowane przez foodies, jak i produkty sprzedawane przez cukiernie.

 
 
 

Z kolei w ostródzkiej kawiarni Kawa na Ławę króluje gorący napój z pianką i tematyczną dekoracją. Jak sugeruje administrator profilu pod postem, taka kawa sprawdzi się idealnie na popołudniowy spacer.

 

Warszawska pizzeria Bottega Napoli również włączyła się w strajk. Od środy 28 października można u nich kupować specjalną pizzę z piorunem. Pięć procent dochodu z jej sprzedaży trafi na potrzeby strajkujących.

***

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.