Do której otwarte sklepy w Wigilię? Co z godziną dla seniorów? Wyjaśniamy

Czy w Wigilię zrobimy zakupy? Co z godziną dla seniorów? Sprawdźcie, w jakich godzinach tego dnia sklepy są otwarte.

Nadeszła pora na ostatnie zakupy na święta. Czy spóźnialscy mogą liczyć na zrobienie zakupów w Wigilię? Warto wiedzieć, kiedy jest na to ostatni moment, ponieważ od 25 do 27 grudnia - w Boże Narodzenie oraz w niedzielę - sklepy będą nieczynne. 

Do której otwarte sklepy w Wigilię?

W Wigilię sklepy mogą pracować do godziny 14. Dla klientów będą jednak otwarte krócej, ponieważ pracownicy muszą jeszcze rozliczyć kasy i wykonać inne czynności przed zamknięciem. Niektóre będą w Wigilię otwarte do godziny 13. To m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Tesco, Carrefour, Auchan i Netto. Po godzinie 14 będzie można zrobić zakupy tylko na stacjach benzynowych i w sklepach, w których za ladą stanie właściciel.

Zobacz wideo Przepisy na pyszne ciasta bożonarodzeniowe - zebrę i piernik

Czy są godziny dla seniorów w Wigilię?

W Wigilię godziny dla seniorów nie obowiązują ze względu na skrócone godziny pracy. Przez cały czas otwarcia sklepów wszyscy będą mogli zrobić zakupy. Godziny dla seniorów będą ponownie obowiązywać od 28 grudnia. 

Uwaga! Należy pamiętać, że w sklepach nadal obowiązują limity klientów - jedna osoba na 15 mkw w tych o powierzchni powyżej 100 mkw lub jedna osoba na 10 mkw w tych poniżej 100 mkw. Najlepiej więc nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Więcej o obostrzeniach na święta:

Jak tam wasze zakupy? Jesteście już gotowi na święta czy zostały jeszcze ostatnie przygotowania?

Więcej o: