Robert Makłowicz to ikona dobrego jedzenia. Teraz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

"Już nie mogę się doczekać, by się przeciwko COVID-owi zaszczepić. To jest jedyny moment, kiedy chciałbym być w grupie całkowicie seniorskiej". Robert Makłowicz zachęca do szczepień na COVID-19 w ramach śląskiej kampanii.

Robert Makłowicz to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich krytyków i dziennikarzy kulinarnych (i nie tylko). Jego programy ogląda cała Polska. Teraz stał się jednym z ambasadorów kampanii "Covid zabija - zaszczep się" organizowanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny i Śląską Izbę Lekarską.

Makłowicz nagrał film, w którym przekonuje odbiorców, że szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna - przynajmniej tak, jak znieczulenie u dentysty, czy zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego. W nagraniu przyznaje:

Już nie mogę się doczekać, by się przeciwko COVID-owi zaszczepić. To jest jedyny moment, kiedy chciałbym być w grupie całkowicie seniorskiej.
 

"Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi"

Śląską kampanię wspiera również szefowa oddziału covidowego w katowickim szpitalu MSWiA, prof. Karolina Sieroń. Jak czytamy na portalu Horeca Trends, sama przechorowała COVID-19, który w jej wypadku miał ciężki przebieg. - Cieszę się, że przeżyłam - przyznaje śląska lekarka. Swoje poparcie i chęć zaszczepienia się wyrażają także inni ambasadorowie ze Śląska. Przypominają, że chodzi nie tylko o własne zdrowie, lecz także o odpowiedzialność za bliskich, dla których choroba może być zagrożeniem. Zachęcają, by ufać autorytetom w dziedzinie medycyny, a nie opiniom osób nieznających się na niej.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go samodzielnie w domu?

Organizatorzy śląskiej kampanii przypominają, że na świecie zachorowało już 72 mln ludzi, z czego 2 mln zmarło. W Polsce COVID-19 doprowadził do śmierci 29 tys. osób. Lekarze ze Śląska mówią:

Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów się wahają. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.