Nowy podatek wywołuje kontrowersje. Mamy droższe napoje niż na zachodzie

Podatek cukrowy sprawił, że podrożały m.in. słodzone napoje gazowane. Okazuje się, że obecnie butelka Coca-Coli kosztuje u nas więcej niż na Zachodzie.

Podatek cukrowy - ceny napojów idą w górę

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowy podatek cukrowy, obejmujący słodzone napoje - zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Jednym z produktów, który podrożał, jest Coca-Cola. Okazuje się, że po wprowadzeniu nowego podatku jej cena jest wyższa niż w krajach na Zachodzie.

Zobacz wideo Zobacz przepis na szalone muffinki z Coca-Colą

Jak informuje portal Money.pl na Twitterze pojawił się wpis, w którym porównano ceny napoju w jednym ze sklepów Polsce, w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że u naszych zachodnich sąsiadów butelka Coca-Coli kosztuje 1,19 euro, zaś w USA 1,25 dolarów. W Polsce zaś cena ta wynosi aż 6,25 zł. To duża różnica w porównaniu do ceny niemieckiej (w przeliczeniu na złotówki: 5,42 zł), a jeszcze większa wobec ceny amerykańskiej (równowartość około 4,69 zł). 

Nowe ceny Coca-Coli wzbudziły sporą dyskusję i wiele prześmiewczych reakcji. Sam podatek cukrowy również wywołał wiele kontrowersji:

CukierPodatek cukrowy. 60 % Polaków nie wierzy w efekty takiej walki z otyłością

A wy, co sądzicie o podatku? Zniechęci was do kupowania słodzonych napojów?

Więcej o: